Четвер, Бер 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідники з університету в Челябінську знайшли нове застосування бур'яну

Понеділок, 17 серпня 2020 року

Листя череди пропонується використовувати в харчовій промисловості для створення таких продуктів, як сири або вина.

Череда волосиста (лат. Bidens pilosa) — рослина родом з Північної та Південної Америки; звідти поширилася і на інші континенти. У деяких країнах її використовують в кулінарії та медицині. У Росії зустрічається тільки на Далекому Сході і вважається карантинним бур'яном, оскільки цей агресивний вид рослини шкодить сільськогосподарським культурам.

Фото: Ixitixel/commons.wikimedia.org/GNU Free Documentation License

Як виявилося, речовини з листя Bidens pilosa можуть бути більш ефективними, ніж ферменти тваринного походження, які зазвичай застосовуються у виноробстві та сироварінні. Це виявили вчені з Південно-Уральського державного університету (ЮУрГУ) під час експериментів, які вони проводили зі свіжим листям череди волосистої.

Отримані з екстракту цієї рослини ферменти можуть стати альтернативою ферментам тваринного походження, які коштують дорожче та діють повільніше. Таким чином, заміна буде вигіднішою — дозволить заощадити і час, і гроші, пояснила фахівець з біотехнології і завідувачка кафедрою університету Ірина Потороко.

Використання череди волосистої може принести декілька переваг для харчової промисловості. Сільські господарства, які страждають від великої кількості цього бур'яну, отримають можливість додаткового заробітку. А молочні продукти і вино стануть більш вегетаріанськими.

Вважається, що це відкриття має великий потенціал, оскільки ферменти рослинного походження можуть бути корисними і в інших галузях — наприклад, при виготовленні шкіри або лікарських та пральних засобів.

Надалі дослідники планують вивчити, які властивості мають інші частини рослини, а також чи можна використовувати для виділення ферментів не тільки листя, але й квіти, коріння або стебла Bidens pilosa.

Результати дослідження було опубліковано в журналі International Journal of Scientific and Technology Research.

Читайте далі:

У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку

Чому звичайні бур'яни дуже корисні для здоров’я?

Озброївшись крейдою, «бунтівні ботаніки» розписали тротуари Лондона назвами рослин

Comments   

загрузка...