Субота, Вер 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

COVID-19 постійно мутує, і вчені не розібралися, як він обходить імунну систему

Неділя, 13 вересня 2020 року

Дослідження COVID-19 в лабораторії компанії Yisheng Biopharma в Шеньяні, провінція Ляонін, Китай, 10 червня 2020 року. NOEL CELIS / AFP via Getty Images

18 серпня китайська компанія Sinopharm оголосила, що вакцина від вірусу КПК* (COVID-19) надійде в продаж в грудні, заявивши, що якщо зробити одну ін'єкцію, рівень захисту складе 97%, а якщо дві — 100%.

Доктор Шон Лінь, колишній директор лабораторії відділення вірусних захворювань Армійського науково-дослідного інституту імені Волтера Ріда, вважає, що, з професійної точки зору, це неправдиві дані.

«У цій індустрії ніхто не повідомляє такі високі цифри».

Лінь пояснив, що вірус постійно мутує, і вчені не розібралися, як він обходить імунну систему, є ще багато питань, які необхідно вивчити.

Доктор Шон Лін, колишній директор лабораторії відділення вірусних захворювань Армійського науково-дослідного інституту імені Волтера Ріда. The Epoch Times

«За таких обставин, якщо компанія заявляє, що рівень захисту сягає 97%, це, безсумнівно, перебільшення. Якщо рівень захисту досягне хоча б 50%, вже буде чудово », — говорить експерт.

За словами Ліня, результати, отримані в ході першого і другого етапів клінічних випробувань вакцини або в експериментах над тваринами, не можна прирівнювати до даних про рівень захисту вакцини, які можуть бути отримані тільки на третьому етапі клінічних випробувань на людях:

«Зараз китайський режим довільно розкидається висловлюваннями про 97- або 100-відсотковому захисту, і, можна сказати, вводить людей в оману».

Індустрія вакцин приносить величезний прибуток. Це спонукало владу Китаю поспішити зайняти місце в перших рядах серед конкурентів. Однак регуляторні механізми діяльності фармацевтичної промисловості Китаю залишаються досить слабкими.

«У цій справі я взагалі не налаштований оптимістично», — Шон Лінь нагадав, що швидкість розробки не гарантує успіх.

Вірус постійно мутує

Інститут медичних досліджень (IMR) у Малайзії виявив більш заразну мутацію коронавірусу D614G в зразках, взятих у чотирьох пацієнтів. Міністр охорони здоров'я Малайзії стурбований тим, що розроблені вакцини будуть марні проти цієї мутації.

Шон Лінь вказав, що штам D614G — найбільш часта мутація вірусу в Європі й Америці. Лабораторне дослідження показало, що ця мутація в 10 разів більше заразна, ніж первинний вірус, який спалахнув в Ухані. Поява нового різновиду цього вірусу в країнах Південно-Східної Азії говорить про його поширенні по всьому світу.

«Він має сильну здатність до передачі й створює проблеми для розробки вакцини», — говорить Лінь.

Експерт пояснив, що ранні вакцини-кандидати, будь то вакцина на основі нуклеїнових кислот, інактивована вакцина або вакцина на основі реорганізованих білків, розроблені з урахуванням послідовності гена «шипового» білка (спайк-білка), першого штаму вірусу з Уханя.

Спайк-білок нового мутованого вірусу відрізняється від того ж білка початкового вірусу.

Дослідники працюють над вакциною проти нового коронавірусу COVID-19 в дослідницькій лабораторії Копенгагенського університету, Данія, 23 березня 2020 року. THIBAULT SAVARY/AFP via Getty Images

Безпека китайських вакцин викликає занепокоєння

Заради перемоги в гонитві за вакциною Китай проводить експерименти на людях без належної офіційної процедури.

Згідно з повідомленням The New York Times, державний нафтовий гігант PetroChina запропонував закордонним співробітникам використовувати одну з двох вакцин «для екстреного застосування». Уряд підтримав пропозицію.

По суті співробітники компанії стають піддослідними кроликами для тестування неперевірених вакцин поза офіційними клінічними випробуваннями.

Вакцину, спільно розроблену компанією CanSino Biologics і військовими, схвалив Управління охорони здоров'я Військової ради Центрального Комітету Комуністичної партії Китаю для використання військовослужбовцями.

Медичний журнал The Lancet вказав, що майже у половини учасників тестування, які отримали вакцину, з'явилися побічні ефекти, такі як жар, втома або головний біль.

Демонстрація експериментальної вакцини Sinovac проти вірусу Covid-19. NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images

«Для того, щоб прискорити процес тестування, в Китаї багато клінічних випробувань першої та другої фази об'єднані, тому результати не дуже хороші», - зазначає Шон Лінь.

Зараз китайські компанії з виробництва вакцин поспішають запустити третю фазу випробувань на людях.

У червні Sinopharm розпочав третій етап клінічних випробувань вакцини в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Національне агентство спостереження за здоров'ям Бразилії дозволило провести в країні випробування вакцини китайської компанії Sinovac Biotech.

Саудівська Аравія планує провести клінічні випробування вакцини проти коронавірусу, розробленої китайською компанією CanSino Biologics.

Чи будуть ці вакцини, протестовані в Бразилії, ОАЕ, Саудівської Аравії та інших регіонах, ефективними для китайців, і чи є у них побічні ефекти — все ще залишається питанням, каже Шон Лінь.

«У різних рас різна імунна система і рецептори клітинної поверхні. Навіть якщо це спрацює за кордоном, ще не відомо, чи спрацює на китайцях ».

Дитині роблять щеплення від кору Хефей, провінція Аньхой, Китай, 11 вересня 2010 року. STR/AFP/Getty Images

Криза довіри до китайських вакцин

З огляду на серйозну епідемічну ситуацію в різних країнах світу, ринок вакцин — перспективний.

The New York Times повідомила, що індустрія вакцин, що отримала рішучу підтримку з боку китайського уряду, страждає від проблем з якістю і від скандалів.

Дві компанії, Уханьський інститут біологічної продукції й Sinovac Biotech, замішані в історіях, пов'язаних з побічною реакцією після вакцинації і хабарництвом.

Хе Фанмей розповіла виданню The Epoch Times, що два роки тому її маленьку дочку паралізувало після вакцинації в Уханьскому інституті біологічних досліджень.

Як підкреслив Шон Лінь, компанії, які зараз працюють над вакциною від коронавірусу, — це державні підприємства, тому, якщо виникають проблеми з вакцинами, для них не буде серйозних наслідків.

Уханьський інститут біологічної продукції випустив 400 тис. доз неякісної вакцини, компанію лише оштрафували і замінили деяких керівників.

«Немає жодної реальної юридичної відповідальності, уряд не вимагає закрити компанію. Якщо за такий інцидент з небезпечними вакцинами не покарали суворо, тоді він може повторитися знову», — вважає Лінь.

Джерело:

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Епідемія COVID-19 не закінчиться найближчим часом, — експерти

Учені визначили порядок появи симптомів COVID-19

У Великобританії можна не носити на роботі захисні маски від COVID-19

Влада Китаю йде на крайні заходи ізоляції в епіцентрах спалаху COVID-19 (ВІДЕО)

Наявні розробки вакцини будуть марні проти нової мутації COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...