Неділя, Вер 27, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Етнічних уйгурів змушують приймати ліки проти COVID-19

Неділя, 13 вересня 2020 року

Чоловікові на контрольно-пропускному пункті вимірюють температуру, повіт Куча, Китай 29 червня 2020 р David Liu/Getty Images

Понад місяць тому Сіньцзян-уйгурський автономний район закрили на карантин через нову хвилю вірусу КПК (COVID-19). Багато місцевих жителів незадоволені жорсткими карантинними заходами.

За останні кілька днів сотні місцевих інтернет-користувачів розмістили повідомлення і відео, де показано, як влада намагається боротися з епідемією.

Примусове лікування

22 серпня в китайських соціальних мережах широко поширилося відео, зняте в районі на півночі міста Урумчі. Службовці місцевої громади веліли жителям випити ліки для «запобігання епідемії», повідомляє «Бі-бі-сі», хоча і не змогла підтвердити або спростувати правдивість відео.

Інтернет-користувачі занепокоїлися, що влада Сіньцзяна зобов'язала приймати ліки людей, які не були заражені.

Принаймні, шість жителів Сіньцзяну підтвердили, що їм давали ліки, в основному капсули «Ляньхуа Цінвень», «Арбідол» та китайські лікувальні трави. Хоча один з жителів сказав, що в його районі люди можуть самі вирішувати, приймати ці препарати чи ні, решта опитаних заявили, що приймання ліків — обов'язкова вимога.

«На четвертий день після закриття міста двері опечатали, а починаючи з сьомого дня нам веліли пити ліки... Але останні кілька днів вимагають, щоб ми робили фотографії, як приймаємо ліки, і завантажували їх у групу», — сказав в інтерв'ю «Бі-бі-сі» житель Урумчі, якому повідомили, що у нього був близький контакт із зараженим.

«Два дні тому до мене почали приходити щоранку, щоб виміряти температуру і проконтролювати приймання ліків», — розповіла ще одна мешканка міста.

Медичний працівник на залізничному вокзалі Кашгар, Сіньцзян-уйгурський автономний район 30 червня 2020 року. David Liu/Getty Images

За словами іншого жителя Урумчі, пити китайські ліки й капсули потрібно всім:

«Співробітники району можуть прийти до мене і простежити, щоб я все прийняв. Я запитав, чи можна не пити ліки. Мені відповіли, що не можна, це наказ зверху».

Мешканка округу Хотан на південному заході Сіньцзяна сказала, що у неї не було близьких контактів із зараженими, але їй «довелося пити ліки понад 20 днів», спочатку давали упаковку з китайськими таблетками, а пізніше — «Арбідол».

У соцмережі Weibo інтернет-користувачі писали, що після прийому препаратів у них з'явилися легкі нездужання, зокрема шкірна алергія, болі в животі, діарея тощо.

Цзінь Дун'янь, професор медичного факультету Університету Гонконгу, сказав «Бі-бі-сі», що «досі немає переконливих доказів» лікувального впливу «Ляньхуа Цінвень» і «Арбідолу» на пацієнтів із легкими симптомами.

«Не можна ставитися до цього як до спорту, а профілактику проводити виключно за бажанням керівництва. Це йде всупереч науці », — додав професор.

Жителям забороняють залишати будинки, в іншому випадку їх чекає «ганьба»

В інтернеті поширилися фотографії, на яких видно, що двері квартир заклеєні стрічкою.

Іноді перед дверима на підлозі просвердлюють отвір і вставляють сталевий прут, щоб заблокувати двері, а іноді дверні ручки обмотують сталевим дротом, прикріпленим до стіни.

Інтернет-користувачі пишуть про те, що весь Сіньцзян-уйгурський автономний район закритий. У районах, віддалених більш ніж на 1000 км від Сіньцзяна, немає випадків захворювання, але і там людям вже понад місяць заборонено виходити на вулицю. Фермери теж не можуть працювати на полях, тому фрукти й овочі гниють.

Фото з інтернету. Колаж складений The Epoch Times

В інтернеті також з'явилися знімки людей із Сіньцзяну, прикутих наручниками на узбіччі дороги за те, що вони вийшли на вулицю без дозволу.

У Хотані кількох людей зібрали разом на вулиці і приклеїли їм ярлики на обличчя в покарання за порушення карантину. Застосовується й інша міра: порушників відправляють до місць ізоляції на 21 день, після чого поліцейський відділок накладає штраф.

На відео, знятому місцевими жителями, жителі Урумчі, не витримавши тривалого суворого карантину, кричать, щоб їх випустили з квартир.

Через виникле невдоволення, офіційні ЗМІ повідомили, що влада скоригує заходи з профілактики в деяких районах, де немає епідемії.

Згідно з новими правилами, в цих районах жителі зможуть переміщатися в межах свого житлового комплексу «при суворому виконанні різних заходів профілактики епідемії».

Джерело: https://www.epochtimes.com/gb/20/8/24/n12354614.htm

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...