Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайська влада приховувала інформацію про епідемію Covid-19

Субота, 19 вересня 2020 року

Внутрішній документ, випущений групою щодо запобігання епідемії в провінції Хебей для міст і районів провінції, в черговий раз підтвердив, що китайський режим приховав і занизив дані про вірус КПК* (COVID-19).

У повідомленні провінції Хебей йдеться, що проблема приховування даних про епідемію виникне на «чотирьох рівнях»:

по-перше, медичний персонал, побоюючись покарань, може приховувати від начальства інформацію про хворих;

по-друге, в житлових спільнотах заради отримання статусу «мікрорайону без епідемії» можливі фальсифікації даних;

по-третє, пацієнти можуть приховувати інформацію через небажання нести витрати за діагностику і лікування;

по-четверте, для забезпечення «нульового зростання» органи влади можуть не оперативно повідомляти та приховувати інформацію.

Повідомлення про поширення інформації про епідемію коронавірусної інфекції провінції Хебей. The Epoch Times

Повідомлення також містить розпорядження міським чиновникам об'єднати деталі «чотирьох рівнів» і провести перевірку на наявність прихованих даних про епідемію і відзвітувати в зазначений термін.

Цей документ розкрив лише частину фактів про приховування інформації про епідемію.

Що і коли повідомляти про епідемію, вирішують центральні органи влади

В кінці минулого року в китайському місті Ухань спалахнула епідемія. Влада приховала інформацію на початковому етапі спалаху і заборонила медичному персоналу розголошувати правдиві факти про поширення хвороби.

Пізніше мер міста Ухань Чжоу Сяньван визнав, що вони не повідомили про епідемію вчасно тому, що місцеві чиновники мають право розкривати інформацію тільки з дозволу центральних органів влади.

15 січня на відеоконференції з коронавірусної пневмонії заступник директора Національної комісії охорони здоров'я Цзяо Яхуей заборонила провінціям і містам самостійно проводити діагностику пацієнтів і повідомляти про перші підтверджені випадки.

За її словами, спочатку тестування і діагностику проведе Китайський центр по контролю і профілактики захворювань (CCDC), після чого вже влада провінцій повідомить громадськості про перші випадки захворювання.

Цзяо Яхуей підкреслила, що наступні випадки захворювання також спочатку пройдуть перевірку в лабораторії CCDC.

Поширювати інформацію про епідемію заборонено

З одного боку, сама влада приховала епідемію, з іншого — заборонили людям обговорювати та поширювати інформацію.

Управління юстиції міста Вейфан випустило повідомлення про те, що всі департаменти зобов'язані запобігати витоку конфіденційної інформації. Категорично заборонено фотографувати, копіювати й зберігати конфіденційні документи про профілактику епідемії.

Також заборонено поширювати конфіденційну інформацію в громадських місцях, в колі друзів, серед родичів, в групах додатку WeChat і в соцмережі Weibo, давати інтерв'ю ЗМІ в приватному порядку тощо.

Управління юстиції міста Вейфан випустило «Повідомлення про дотримання суворої дисципліни в період профілактики і контролю епідемії». The Epoch Times

Знищені важливі докази епідемії

Влада не тільки відхилила запит інших країн про поїздку в Ухань, щоб провести незалежне розслідування, а й знищила важливі докази. За словами мікробіолога, який їздив в Ухань на початку січня, оптовий ринок морепродуктів «Хуанань», пов'язаний зі спалахом епідемії, вже повністю «вичистили».

У звіті комісії охорони здоров'я міста Чаоян йдеться, що на вимогу вищих департаментів місцеві органи влади знищили епідемічні дані, а ті, хто мав доступ до даних, підписали «гарантійний лист про нерозголошення».

«Гарантійний лист про нерозголошення». The Epoch Times

У гарантійному листі йдеться, що підписант зобов'язується видалити на всіх пристроях зберігання файли, фото і записи з конфіденційними даними про епідемію, відправленими 21 лютого. В кінці зазначається, що якщо людина порушить зобов'язання, то понесе юридичну відповідальність.

Ху Пін, редактор журналу Beijing Spring і активіст демократичного руху, сказав в інтерв'ю The Epoch Times, що спочатку влада китайської компартії могла придушити вірус в країні, але замість цього вони припиняли повідомлення про епідемію і приховували правду, через що постраждало все людство. Тепер китайський уряд ухиляється від відповідальності, тому міжнародному співтовариству потрібно якомога швидше залучити його до відповідальності.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», попереджає імунолог (ВІДЕО)

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО