Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Експерти ООН направили в Китай лист, в якому засуджують закон про національну безпеку Гонконгу (ВІДЕО)

Понеділок, 7 вересня 2020 року
Жителі Гонконгу, тримаючи листівки з написом «Небо знищить КПК», вийшли на вулицю в знак протесту проти закону про національну безпеку, Гонконг, 24 травня 2020 року. Anthony Kwan/Getty Images

Експерти ООН з прав людини заявили владі Китаю, що новий закон про національну безпеку Гонконгу «порушує основні права», і висловили стурбованість тим, що закон буде використаний для переслідування політичних активістів в Гонконзі, пише Reuters.

4 вересня, після надіслання листа уряду Китаю, група експертів ООН оприлюднила його. У ньому міститься аналіз закону про національну безпеку, введеного в Гонконзі 30 червня.

Офіс ООН в Женеві. The Epoch Times

«Це перша оцінка і перший юридичний аналіз того, чи дотримується Китай міжнародних зобов'язань у питпнні прав людини. І на нашу думку, це не так», - сказала Фіоннуала Ні Аолейн, спеціальний доповідач ООН з питань заохочення і захисту прав людини й основних свобод в умовах боротьби з тероризмом.

Експерти ООН вважають, що новий закон підриває незалежність гонконзьких суддів і адвокатів, а також право на свободу слова. Група також стурбована тим, що «багато законних дій» правозахисників у Гонконзі будуть переглянуті як незаконні.

Поліція заарештувала громадян, які вийшли на вулиці, щоб висловити протест проти закону про національну безпеку, Гонконг 1 липня 2020 року. Song Bilong/The Epoch Times

У новому законі передбачено покарання аж до довічного ув'язнення за чотири види злочинів: сепаратизм, підрив державної влади, тероризм і змову з іноземними силами, що загрожують національній безпеці.

Новинний сайт Axios зазначив, що закон про національну безпеку Гонконгу «показує підхід комуністичної партії Китаю до управління, відомий як "верховенство за допомогою закону", а не "верховенство закону"».

Держсекретар США Майк Помпео також заявив, що закон, прийнятий Комуністичною партією Китаю, «порушує зобов'язання, взяті перед народом Гонконгу і Сполученим Королівством відповідно до зареєстрованого в ООН договором, а також порушує права та основні свободи гонконжців».

Джерело: The Epoch Times