ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайського міністра закордонних справ у Німеччині зустріли протестами

Велика Епоха
Активісти за права людини влаштували мітинг перед міністерством закордонних справ Німеччини, Берлін 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times

Вранці 1 вересня 2020 року десятки мітингувальників зібралися біля будівлі МЗС Німеччини в Берліні на знак протесту проти переслідування Пекіном народу в Гонконзі та етнічних меншин. Мітинг відбувся напередодні офіційного візиту міністра закордонних справ Китаю Ван Ї.

Депутат Бундестагу: Права людини — не предмет переговорів

«Поїздка міністра закордонних справ Китаю в Європу має скоротити втрати й поліпшити репутацію. Якщо така його мета, треба сказати, що прогресу немає, він зазнав невдачі», — сказала на мітингу Маргарет Баузе, депутат бундестагу від партії «Зелених».

Як зазначила Баузе, будь то Італія, Нідерланди, Норвегія або Франція, міністр закордонних справ Ван Ї всюди зустрічався з критикою.

Маргарет Баузе, депутат бундестагу від партії «Зелених», виступає на мітингу біля будівлі міністерства закордонних справ, Берлін 1 вересня 2020 року. The Epoch Times

«Для того, щоб зменшити втрати, замість посилення пропаганди він повинен змінити нелюдську політику. Демократи в Німеччині, Європейському союзі та в усьому світі повинні рішуче відстоювати й захищати наші цінності, повинні встати на сторону жертв насильства, пригноблення, тортур і примусу, тоді це буде правильна позиція демократів».

Баузе згадала, що Ван Ї погрожував голові чеського Сенату через візит того на Тайвань. На думку Баузе, міністр закордонних справ Німеччини, як і весь Європейський союз, повинен висловити солідарність з Чеською Республікою.

Під час візиту до Норвегії Ван Ї також висловився проти вручення Нобелівської премії миру продемократичним активістам Гонконгу.

«Думаю, правильна відповідь — гонконзький демократичний рух має виграти Нобелівську премію миру цього року», — говорить Баузе.

Жителі Гонконгу протестують проти введення закону про національну безпеку. Song Bilong /The Epoch Times

Баузе зачитала відкритий лист міністру закордонних справ Німеччини. Крім неї, звернення підписали депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії Гюде Єнсен і член фракції ХДС/ХСС * в Бундестазі Міхаель Бранд. Усі троє — члени Міжпарламентського альянсу по Китаю (IPAC).

У відкритому листі депутати закликають уряд Китаю:

По-перше, негайно закрити табори для утримання під вартою в Сіньцзяні й звільнити всіх затриманих;

По-друге, поважати принцип «одна країна, дві системи» в Гонконзі, поважати свободу слова і зібрань, звільнити затриманих і дозволити вільні вибори в Гонконзі;

По-третє, ввести санкції проти тих, хто порушує права людини в Китаї.

«Ми просимо федеральний уряд заборонити компанії Huawei, яку контролює уряд Китаю, брати участь в будівництві мережі 5G в Німеччині».

«Давайте не будемо мовчати про несправедливість, насильство й утиски прав людини. Права людини не можуть бути предметом переговорів», — підкреслила Баузе.

Гонконзький активіст закликає до санкцій з боку уряду Німеччини

«Ми повинні діяти, поки не стало надто пізно», — сказав на мітингу Натан Лоу, колишній депутат Гонконгу і чинний активіст у вигнанні.

Активіст руху за демократію з Гонконгу Натан Лоу на мітингу перед будівлею міністерства закордонних справ, Берлін 1 вересня 2020 року. The Epoch Times

27-річний Лоу, який втік до Лондона після того, як був прийнятий закон про безпеку, закликав уряд Німеччини «розглянути питання про санкції проти чиновників урядів у Пекіні та Гонконгу».

Представник Всесвітнього уйгурського конгресу: Наші поступки потурають розбещеності китайської компартії

«Компартія Китаю винищує уйгурів, і вони змушені бігти. Це не просто порушення прав людини, це геноцид», — сказав на мітингу Асгар Джан, представник Всесвітнього уйгурського конгресу.

Асгар Джан звинуватив світ у мовчанні, особливо Німеччину. За його словами, справа не в тому, що Німеччині і Європі потрібен Китай, Китаю також потрібні європейці й хороші відносини з рештою світу.

Асгар Джан, представник Всесвітнього уйгурського конгресу, Берлін 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times

«Якщо ми підемо на поступки, компартія стане ще більш нахабною».

«Уряд Німеччини і Європейський Союз повинні нарешті відкрити очі. Китай небезпечний не тільки для уйгурів, тибетців і жителів Гонконгу, а й для всього світу, він чинить найжорстокіші злочини проти всього людства. Тому Європейський Союз і уряд Німеччини не повинні більше це терпіти».

Голова Асоціації Фалуньгун: Сподіваюся, уряд Німеччини встане і припинить переслідування

Чжоу Лей, голова Асоціації Фалуньгун Німеччини, передала 35 тис. підписів місцевих жителів до Міністерства закордонних справ із закликом до німецького уряду звернути увагу на проблему масового вилучення органів у практикувальників Фалуньгун у Китаї.

Практикувальники Фалуньгун протестують перед будівлею міністерства закордонних справ в Берліні 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times
Практикувальники Фалуньгун протестують перед будівлею міністерства закордонних справ в Берліні 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times

«Вилучення органів у живих людей, які займаються Фалуньгун, до цього часу триває. Під час епідемії в Китаї було багато випадків подвійної трансплантації легенів та інших органів».

«Ми проводимо тут захід з надією, що делегація Ван Ї побачить наш мирний заклик зупинити переслідування, яке не припиняється вже 21 рік».

Голова Міжнародної кампанії на підтримку Тибету: Діалог — всього лише прикриття

«Тибет тепер став країною поліції. Компартія Китаю (КПК) направила 10 тис. Співробітників в міські й сільські райони Тибету для «перевиховання» жителів. Ченці й черниці повинні бути лояльні до партії та Сі Цзіньпіну, а тибетську мову звели до розмовної. Тибет ізолювали, і КПК суворо контролює витік інформації», — заявив на мітингу Кай Мюллер, виконавчий директор Міжнародної кампанії на підтримку Тибету.

Кай Мюллер, виконавчий директор Міжнародної кампанії на підтримку Тибету, на мітингу, Берлін 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times
Кай Мюллер, виконавчий директор Міжнародної кампанії на підтримку Тибету, на мітингу, Берлін 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times

«Так звані сепаратисти — це ті, хто дотримується іншої думки. Тих, хто критикує політику компартії Китаю в Тибеті, постійно переслідують. Водночас експерти ООН з прав людини, дипломати, парламентарії, неурядові організації або незалежні засоби масової інформації не можуть вільно в'їжджати в Тибет. Якщо в'їзд дозволяють, то тільки людям, які підтримують КПК».

«Після невдалих спроб китайської влади налагодити діалог з Далай-ламою у 2012 році ніяких зрушень не було. Пізніше я зрозумів, що цей діалог був лише прикриттям, покликаним заспокоїти міжнародну спільноту».

Під кінець Мюллер сказав, що все це фарс, який потрібно припинити.

Член Молодіжної єврейської ліги: Не треба говорити, що «ніколи більше не скоїте злочину»

Михайло Ушаков, член Молодіжного єврейського союзу Німеччини, сказав, що німецькі політики, зокрема і нинішній міністр закордонних справ, неодноразово заявляли, що «ніколи більше не скоять злочину» [мається на увазі холокост, винищення євреїв під час Другої світової війни — прим. ред.].

Михайло Ушаков, член молодіжного єврейського союзу Німеччини, на мітингу перед будівлею міністерства закордонних справ в Берліні 1 вересня 2020 року. Huang Qin/The Epoch Times

Але насправді вони продовжують зустрічатися з представниками китайського комуністичного режиму, який серйозно порушує права людини. Вони пошепки згадують про злочини з прав людини і водночас голосно обговорюють бізнес великих німецьких компаній в Сіньцзяні.

В кінці Ушаков підкреслив, що якщо у кабінету міністрів Німеччини не вистачає сміливості чинити опір КПК, то їм не варто говорити, що вони «ніколи більше не скоять злочину».

__________

* ХДС/ХСС, також «Союз» — блок правоцентристських політичних партій в Німеччині, до яких входять «Християнсько-демократичний союз Німеччини» (ХДС) і «Християнсько-соціальний союз в Баварії» (ХСС). Згадка ХДС/ХСС відноситься переважно до об'єднаної фракції цих партій в парламенті Німеччини — Бундестазі.

Джерело: The Epoch Times