Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Північно-Східному Китаї 3 тайфуни знищили урожай (Відео)

Неділя, 20 вересня 2020 року
Затоплений населений пункт у Китаї. Скріншот/ youtube.com

З 27 серпня по 8 вересня у провінціях Цзілінь і Хейлунцзян на північному сході Китаю пронеслися три тайфуни, що викликали проливний дощ і руйнівні повені.

Міністерство з надзвичайних ситуацій Китаю заявило 8 вересня, що рівень води у 23 великих річках в провінції Хейлунцзян перевищив безпечний рівень. П'ять річок піднялися вище гарантованого рівня, це означає, що прорив насипу може статися в будь-який момент.

У міністерстві повідомили, що аналогічна ситуація сталася і в провінції Цзілінь.

В онлайн-відео можна почути, як фермер, бачачи, як його посіви затоплюються паводковими водами, кричить:

"Боже мій! На що я буду жити? »

Перед збором врожаю поля з майже дозрілими сільськогосподарськими культурами затоплені, і фермери втратили джерело доходу. А оскільки повінь зруйнувала мости та дороги в сільській місцевості, жителі були змушені в поспіху покинути домівки через загрозу селів.

Тим часом у великих містах, таких як Яньбянь в Цзіліні і Харбін в Хейлунцзяні, були помічені затоплені в зливовій воді автомобілі.

Історична повінь

8 вересня Національний штаб Китаю по боротьбі з повенями і ліквідаціям наслідків посухи та міністерство з надзвичайних ситуацій провели спільне засідання, щоб обговорити заходи реагування на повені та інші природні катаклізми.

Згідно з повідомленнями державного видання Beijing News https://www.bjnews.com.cn/news/2020/09/08/767103.html, влада попросила провінції Ляонін, Цзілінь і Хейлунцзян контролювати ризик повеней, селів і заболочування в містах через тривалі сильні дощі.

6 вересня державний сайт Dongbei Net https://www.gov.cn/xinwen/2020-09/09/content_5541996.htm, керований адміністрацією провінції Хейлунцзян, повідомив, що 23 річки вийшли з берегів. Це найсильніша повінь за останні 20 років. 9 вересня державне агентство «Сіньхуа» повідомило, що від повеней постраждало більше річок, причому 25 річок досягли рівня, що перевищує критичну позначку.

9 вересня Dongbei Net зазначив, що щорічно в середньому 1,2 тайфуни вражають північний схід Китаю, але в цьому році їх було три: «Баві», «Майсак» і «Хайш».

Температура на північному сході Китаю може впасти приблизно до + 10 градусів за Цельсієм ввечері, створюючи проблему для людей, які залишилися без даху над головою після вимушеної евакуації.

Урожай

Кінець серпня — початок вересня — сезон збору врожаю рису, кукурудзи та пшениці на північному сході Китаю. Через два тижні фермери зазвичай збирають сою.

Провінція Хейлунцзян — одна з основних виробників кукурудзи, сої та японського рису в Китаї. Урожайність сої становить 45% від усього виробництва сої в Китаї. За даними державного ЗМІ Futures Daily, тут також вирощують 40% китайського рису Japonica і 20% кукурудзи.

Місцеві жителі поділилися з китайськомовним виданням The Epoch Times відеороликами, на яких фермери з району Харбіна вийшли на свої затоплені поля і намагалися зібрати урожай кукурудзи, яка поки не знищена.

В інших відеороликах повінь виглядає занадто сильною, фермери навіть не могли потрапити на поля і стояли в стороні, спостерігаючи, як змиваються їх посіви.

Інші області

В інших районах Китаю пройшли незвично сильні дощі.

У південному місті Сямінь провінції Гуандун 7 вересня через сильну зливу сталася повінь.

У місті Люпаньшуй провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю 6 вересня зливові води затопили перші поверхи місцевих магазинів і житлових будинків.

7 вересня в північно-західному місті Луннань провінції Ганьсу через дощі сталися зсуви. У середині серпня в результаті зсувів загинули щонайменше п'ять осіб, повідомляє державна телекомпанія CCTV.

Джерело: The Epoch Times