Субота, Жов 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вірус COVID-19 зберігається в кишечнику навіть після лікування легенів

Четвер, 10 вересня 2020 року

Медичні працівники беруть зразки мазків у жителів Уханя для тестування на COVID-19, провінція Хубей, Китай, 15 травня 2020 року. STR / AFP via Getty Images

Дослідники з Китайського університету Гонконгу заявили, що коронавірус COVID-19 може як і раніше залишатися в кишечнику навіть після того, як легені вилікували, пише Bloomberg.

Результати дослідження вплинули на клінічне лікування пацієнтів з COVID-19 і були опубліковані в міжнародному медичному журналі GUT, йдеться в пресрелізі університету.

За даними ВООЗ, COVID-19 поширюється в основному через краплі, які виділяються з дихальних шляхів людини при кашлі або чханні. Однак з перших тижнів пандемії вчені заявили, що вірус в калі пацієнтів також може грати роль в поширенні інфекції.

Пасажири в масках проходять через вокзал Сінагава в Токіо, Японія, 10 липня 2020 року. Yuichi Yamazaki/Getty Images

В результаті дослідження, проведеного в лютому в китайській провінції Гуандун, вчені виявили, що серед 73 пацієнтів більш ніж половина учасників дали позитивний результат на наявність вірусу в фекаліях.

Вчені з Гонконгу вивчили зразки фекалій 15 пацієнтів, щоб краще зрозуміти активність вірусу в шлунково-кишковому тракті. У семи пацієнтів виявили кишкову інфекцію, але при цьому у деяких з них не було нудоти, діареї або інших травних симптомів.

Ще у трьох пацієнтів знайшли інфекцію в зразках навіть через шість днів після того, як тести дихальних шляхів показали негативний результат.

Вчені вважають, що результати дослідження «підкреслюють важливість довгострокового спостереження за здоров'ям пацієнтів, які перенесли COVID-19, а також загрозу потенційної фекально-оральної передачі вірусу».

 

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Учені визначили порядок появи симптомів COVID-19

У Великобританії можна не носити на роботі захисні маски від COVID-19

Влада Китаю йде на крайні заходи ізоляції в епіцентрах спалаху COVID-19 (ВІДЕО)

Наявні розробки вакцини будуть марні проти нової мутації COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...