Субота, Жов 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Китаю блокує інформацію про COVID-19 в соцмережах (ВІДЕО)

Четвер, 10 вересня 2020 року

Логотип Wechat на мобільному телефоні Android з прапором Китаю на задньому плані, 24 січня 2019 року. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Після спалаху епідемії вірусу КПК* (COVID-19), китайський комуністичний режим не тільки помістив десятки мільйонів людей в сувору ізоляцію, але також посилив контроль в інтернеті, щоб блокувати повідомлення про кризу охорони здоров'я в країні.

25 серпня Citizens Lab опублікувала звіт «Цензура інфекції II: хронологія контролю інформації в китайських соціальних мережах під час COVID-19».

Згідно зі звітом, з 18 січня по 14 травня 2020 рік влада заблокували 2174 ключових слова, пов'язаних з пандемією, на китайській платформі обміну повідомленнями WeChat, у якій понад 1 млрд користувачів у країні.

У міжнародному аеропорту Гонконгу чоловік проходить повз реклами додатки WeChat, що належить китайській компанії Tencent, 21 серпня 2017 року, Гонконг. RICHARD A. BROOKS/AFP via Getty Images

Політично чутливі теми, такі як події на площі Тяньаньмень в 1989 році, вже давно піддаються жорсткій цензурі в китайському інтернеті, але дослідники з Citizen Lab кажуть, що під час пандемії ці зусилля уряду вийшли на новий рівень, пише Wired.

«Діапазон цензурувати контенту перевершив наші очікування. Він включає і загальну інформацію про здоров'я, наприклад, те, що вірус поширюється від людини до людини», - говорить Масаші Крит-Нішіхата, заступник директора Citizen Lab.

Політизація епідемії

Звіт Citizen Lab показує, в якому ступені китайський уряд з початку намагався контролювати виклад подій. Коли жителі Уханя залишалися в ізоляції, WeChat блокував слова про Лі Веньляні, місцевого лікаря, який попереджав колег про нову інфекцію до того, як уряд розкрив інформацію.

Фото лікаря Лі Веньляна в лікарні, де працював Лі, 7 лютого 2020 року, Ухань, провінція Хубей, Китай. Getty Images

WeChat став також перешкоджати користувачам обговорювати заяви китайських чиновників про те, що влада вперше повідомила уряд США про епідемію 3 січня, майже за три тижні до того, як повідомила своїх громадян.

До березня епідемія переросла в глобальну пандемію, і WeChat почав блокувати згадки про міжнародні організації, такі як Всесвітня організація охорони здоров'я та Червоний Хрест. WeChat не пропустив повідомлення про спалах епідемії в інших країнах: Саудівській Аравії, Туреччині, Росії і Великобританії.

Citizen Lab виявила, що більшість заблокованих слів, пов'язаних з міжнародними відносинами, належать до США, про які йде мова в третій частині звіту.

З початку року відносини між США і Китаєм вже були натягнутими, і пандемія стала головним осередком напруженості між двома країнами. В кінці лютого в центрі уваги опинилися Уханьський інститут вірусології та висловлювання колишнього радника Трампа Стіва Беннона про новий вірус, як про біологічну зброю, і WeChat швидко заблокував згадки «Беннон і біолабораторія» та інші пов'язані з цим слова.

Будівля лабораторії з рівнем біобезпеки 4 в Уханьскому інституті вірусології, провінція Хубей, Китай, 17 квітня 2020 року. HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

У травні, коли відносини між США і Китаєм були найнапруженішими за останні десятиліття, група сенаторів-республіканців внесла законопроєкт про перейменування вулиці перед китайським посольством у Вашингтоні на «Лі Веньлян Плаза» на честь лікаря з Уханя. WeChat швидко заблокував ряд ключових термінів, пов'язаних з цим законом.

«Ця цензура показує нинішню політизацію пандемії і важливість заснованих на фактах, відкритих і ефективних взаємодій, які стосуються громадської охорони здоров'я», — каже Крит-Нішіхата.

WeChat - інструмент суворої цензури і контролю

Як повідомляє Wired, інтернет-платформи в Китаї відповідають за виконання постанов уряду про цензуру і за те, що публікують користувачі. WeChat блокує контент через віддалений сервер, а це означає, що дослідницькі групи, такі як Citizen Lab, не можуть вивчати цензуру в додатку, дивлячись на його код.

«Ми можемо відправляти повідомлення через сервер і бачити, отримані вони чи ні, але не можемо заглянути всередину, тому точні правила цензури залишаються невідомими», — зазначив Крит-Нішіхата.

Стенд Tencent на Першому Саміті Цифрового Китаю в міжнародному виставковому центрі SICEC, Фучжоу, Китай, 22 квітня 2018 року. VCG/Getty Images

«Важливо відзначити, що китайський апарат цензури та пропаганди — це відповідальність, яка покладається на такі компанії, як Tencent і ByteDance [материнська компанія TikTok]», — сказав Bloomberg Фергус Райан, дослідник з Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI).

Дослідження Citizen Lab показало, що деякі заблоковані повідомлення в WeChat спочатку публікувалися офіційними ЗМІ Китаю. Іншими словами, хоча деякі теми можуть вільно обговорюватися в підконтрольних уряду ЗМІ, вони як і раніше заборонені в WeChat.

Відвідувачі кафе виходять в інтернет зі смартфонів і ноутбуків, Пекін, Китай. Wang Zhao/AFP/Getty Images

WeChat — не єдина платформа для цензури інформації. У більш ранньому звіті Citizens Lab досліджувала заблоковані ключові слова, пов'язані з епідемією, на китайській платформі прямої трансляції YY.

На відміну від WeChat, YY проводить цензуру в коді самого додатка, тому дослідники змогли витягти список фраз, які блокувалися в кінці грудня, таких як «Невідома Уханська пневмонія» і «ринок морепродуктів в Ухані».

З початку епідемії Китай наполегливо прагнув контролювати опис подій на своїй території за допомогою електронних технологій.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Після наказів Трампа про заборону TikTok і WeChat китайські компанії подешевшали на $ 75 млрд (ВІДЕО)

Місцева влада Японії припиняє використання офіційних аккаунтів у TikTok з міркувань безпеки (ВІДЕО)

Південна Корея оштрафувала TikTok за збір даних про неповнолітніх користувачів (ВІДЕО)

Huawei тепер шпигує і в хмарі?

Чому TikTok вже заборонили в Індії і хочуть заборонити в США і Австралії? (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...