П'ятниця, Жов 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

160 правозахисних організацій закликають МОК скасувати Олімпійські ігри 2022 в Пекіні (ВІДЕО)

Субота, 12 вересня 2020 року

Ліхтар з логотипом зимових Олімпійських ігор в Пекіні 2022 року на шоу ліхтарів в Чжанцзякоу, провінція Хебей, Китай, 25 лютого 2018 року. /AFP via Getty Images

Більш як 160 правозахисних груп вимагають, щоб Міжнародний олімпійський комітет (МОК) позбавив Пекін права проводити зимові Олімпійські ігри 2022 року, посилаючись на посилену кампанію репресій після Олімпійських ігор 2008 року, повідомляє France 24 з посиланням на AFP.

У листі, підписаному понад 160 організаціями та адресованому президенту МОК, правозахисники попереджають, що Ігри 2022 року «можуть навіть сприяти посиленню репресій» у Китаї.

Престижний статус, отриманий від проведення Олімпійських ігор 2008 року, аж ніяк не підштовхнув китайський режим до покращення ситуації з правами людини, а «просто надав сміливості діям китайському уряду», що призвело до «різкого посилення нападів на співтовариства, які живуть під його владою», пишуть правозахисники.

Уйгури і тибетці проводять демонстрацію проти дій влади Китаю перед будівлею ООН, під час універсального періодичного огляду з приводу ситуації в Китаї, Женева, 6 листопада 2018 року. FABRICE COFFRINI/AFP/Getty Images

«Не дивлячись на заклики... Міжнародний олімпійський комітет повторює ті ж помилки, що і в минулому, і не реагує на свідоцтва різкого зниження рівня захисту прав людини до і після Ігор 2008 року в Пекіні», — йдеться в листі.

«МОК повинен визнати, що олімпійський дух і репутація Олімпійських ігор постраждають, якщо просто проігнорувати кризу в питаннях прав людини, які перебувають під контролем Китаю».

«У 2008 році МОК запевнив світову спільноту, що ситуація з правами людини в Китаї покращиться в результаті проведення ігор; замість цього ми побачили зворотне, — зазначає Менді МакКаун з International Tibet Network. — Масштаби кризи з правами людини в Тибеті, Східному Туркестані та Гонконгу вимагають переосмислення того, де будуть проходити зимові Олімпійські ігри 2022 року».

30 липня Світовий уйгурський конгрес також закликав МОК переглянути право Китаю на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні через «геноцид» уйгурського населення.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...