Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Гігант індустрії моди H&M припиняє відносини з китайським постачальником через використання ним примусової праці (ВІДЕО)

Понеділок, 21 вересня 2020 року
Логотип H & M. FREDRIK SANDBERG/TT News Agency/AFP via Getty Images

16 вересня шведський гігант індустрії моди H&M заявив, що припиняє відносини з китайським виробником пряжі через звинувачення у примусовій праці за участю етнічних і релігійних меншин в Сіньцзян-уйгурському автономному районі, пише видання SCMP з посиланням на AFP.

У новій заяві роздрібного рітейлера* модного одягу говориться, що H&M Group "глибоко стурбована" повідомленнями про «примусову працю та дискримінацію етнорелігійних меншин у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі (СУАР)» в Китаї.

Будівля Центру навчання професійно-технічних навичок Artux City, яка вважається табором перевиховання, в якому містяться в основному мусульманські етнічні меншини, Сіньцзян, 2 червня 2019 року. GREG BAKER/AFP via Getty Images

Компанія заявила, що «суворо забороняє будь-який вид примусової праці» в ланцюжку поставок, і якщо виявить, що така праця була, компанія «негайно вживе заходів і в підсумку може припинити ділові відносини».

Компанія підкреслила, що не співпрацює з жодною швейною фабрикою в регіоні й більше не буде купувати бавовну з Сіньцзяна (найбільшого району з виробництва цієї сировини в Китаї).

У березні цього року Австралійський інститут стратегічної політики (ASPI) опублікував звіт, в якому вказувалося, що рітейлер H&M - один з учасників програми примусової праці, оскільки пов'язаний із заводом-виробником фарбованої пряжі Huafu Fashion Co в провінції Аньхой.

Сторожова вежа на об'єкті суворого режиму недалеко від табору перевиховання, де містяться в основному мусульманські етнічні меншини, на околиці Хотана, Сіньцзян-Уйгурський автономний район. 31 травня 2019 року. GREG BAKER/AFP via Getty Images

У своїй заяві H&M заперечує будь-які ділові зв'язки з заводом Huafu Fashion в Аньхой або з їх філією у Сіньцзяні. Однак H&M визнала, що має «непрямі ділові відносини з однією фабрикою» Huafu Fashion в районі Шан'юй провінції Чжецзян.

«Хоча немає ніяких ознак примусової праці на фабриці в Шан'юй, ми вирішили, що до тих пір, поки не проясниться ситуація з твердженнями про примусову працю, протягом наступних 12 місяців поступово припинити непрямі ділові відносини з Huafu Fashion Co», — йдеться в заяві.

За словами шведського рітейлера, вони провели розслідування на всіх фабриках з виробництва одягу в Китаї, з якими працюють, щоб переконатися, що вони не наймають працівників із Сіньцзяну через програми примусової праці.

За повідомленнями правозахисників, китайська влада тримає понад 1 млн уйгурів у «таборах перевиховання», де вони піддаються жорстокому поводженню.

15 вересня митниця США оголосила, що заборонить перевезення з Сіньцзяна ряду китайських товарів, зокрема бавовна, швейні вироби та вироби для волосся, через побоювання, що вони були зроблені з використанням примусової праці.

__________

* Рітейлер — компанія, що займається продажем різних товарів кінцевому споживачеві. У цьому головна відмінність від фірми-посередника й оптового торговця.

Джерело: The Epoch Times