Субота, Гру 5, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

32 000 медичних експертів по всьому світу підписали декларацію проти карантину

П'ятниця, 16 жовтня 2020 року

Закритий театр Чикаго, штат Іллінойс, 21 березня 2020 року. KAMIL KRZACZYNSKI/AFP via Getty Images

До 13 жовтня понад 23 тис. лікарів і понад 9 тис. фахівців у сфері охорони здоров'я підписали петицію проти введення карантину в якості міри профілактики вірусу КПК*(нової коронавірусної інфекції), заявивши, що це завдає «непоправної шкоди».

До неї приєдналися понад 400 тис. представників широкої громадськості, стурбованих цією проблемою.

Ініціаторами виступили троє епідеміологів: професор Гарвардського університету доктор Мартін Куллдорф, професор Оксфордського університету доктор Сунетра Гупта і професор медичної школи Стенфордського університету доктор Джей Бхаттачар’я.

Автори «Декларації Грейт-Баррінгтон» в Американському інституті економічних досліджень (AIER). Зліва направо: Мартін Куллдорф, Сунетра Гупта, Джей Бхаттачар’я/en.wikipedia.org/CC BY 4.0

Троє вчених написали і підписали петицію 4 жовтня в Грейт-Баррінгтоні, штат Массачусетс, тому вона отримала назву «Декларація Грейт-Баррінгтон».

«Нинішня політика із застосуванням режиму тягне за собою руйнівні наслідки для здоров'я населення в короткостроковій і довгостроковій перспективі», — йдеться в декларації.

Ізоляція викликає загострення серцево-судинних захворювань, скорочує кількість обстежень на рак, знижує показники вакцинації дітей, погіршує психічне здоров'я тощо, в найближчі роки ці проблеми приведуть до високого рівня смертності, попереджають вчені.

«Не пускати учнів в школу — жорстока несправедливість», — відзначають вони.

За словами вчених, замість того, щоб тримати все закритим до появи вакцини, краще зосередитися на зниженні смертності та соціальної шкоди до того часу, поки населення не виробить колективний імунітет.

Колективний імунітет означає, що імунітет до інфекційного захворювання набуває все населення. У міру того як більшість людей розвиває несприйнятливість до цієї хвороби, ризик зараження для всіх знижується, зокрема і для вразливих груп.

Цього можна досягти за допомогою вакцин, хоча і необов'язково.

«На щастя, наші знання про вірус розширюються. Ми знаємо, що у літніх і немічних ризик смерті від COVID-19 більш ніж в 1000 разів вищий, ніж у молодих. Насправді для дітей COVID-19 менш небезпечний, ніж багато інших захворювань, в тому числі грип», — пишуть вчені.

Вони закликають чиновників громадської охорони здоров'я захищати найбільш вразливі верстви населення, а тим, хто не перебуває в групі ризику, дозволити «повернутися до нормального життя».

«Найбільш гуманний підхід, який врівноважує ризики і переваги для досягнення колективного імунітету, — дозволити тим, у кого найменший ризик смерті, нормально жити, щоб сформувати імунітет до вірусу через природне зараження, при цьому краще захищаючи тих, хто піддається найбільшому ризику», — йдеться в декларації.

Для захисту вразливих груп вчені пропонують рідше замінювати співробітників у будинках для людей похилого віку, купувати продукти та інші предмети першої необхідності пенсіонерам, які живуть вдома, а літнім людям зустрічатися з рідними на відкритому повітрі.

Син обіймає батька в геріатричній клініці в Três Figueiras, Граватаі, Бразилія 16 червня 2020 року. Lucas Uebel/Getty Images

Тим часом, за словами вчених, усі члени суспільства повинні приймати прості заходи гігієни, такі як миття рук, і залишатися вдома в разі хвороби.

Однак молодим людям з низьким рівнем ризику слід дозволити працювати у звичайному режимі, а не вдома. Необхідно відкрити школи для очного навчання і відновити позакласні заняття, такі як спорт.

«Мистецтво, музика, спорт та інші культурні заходи слід відновити. Люди, які більш схильні до ризику, можуть взяти участь, якщо захочуть. Суспільство в цілому буде користуватися захистом, в тому числі й вразливі групи, завдяки тим, хто придбав колективний імунітет».

Д-р Метт Штраус, лікар інтенсивної терапії і професор Медичної школи Королівського університету, який підписав декларацію, сказав Toronto Sun, що більшість медичних працівників, з якими він розмовляв, згодні з тим, що ізоляція приносить більше шкоди, ніж користі.

«Не думаю, що мою думку поділяє менша частина експертів, з якими я працюю», — сказав Штраус.

Протестуючі з громадської організації ReOpen NC вимагають, щоб губернатор Північної Кароліни Рой Купер знову відкрив штат Ролі, Північна Кароліна, 21 квітня 2020 року. Peter Zay/Anadolu Agency via Getty Images

Однак у декларації є також і критики.

«Ми не можемо досягти колективного імунітету без масової загибелі людей або вакцинації. Все просто. Чесно кажучи, не збагну, що розумні люди підписуються під цією заявою », — сказав National Post  доктор Ірфан Дхалла, терапевт і віцепрезидент організації охорони здоров'я Unity Health, яка управляє двома лікарнями в Торонто.

Доктор Девід Нейлор, співголова канадської цільової групи по імунітету від COVID-19 (CITF), вважає, що, з огляду на перспективи появи вакцини від коронавірусу, не варто поспішати приймати «необачні рекомендації», коли мова йде про небезпечні патогенні.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Імунітет після хвороби COVID-19 зберігається лише 4 місяці, — дослідження

Ліки від виразки ефективні проти вірусу COVID-19, виявили гонконзькі вчені

Експерт ВООЗ попереджає про шкоду жорстких карантинних заходів проти COVID-19

Дезінфекційні засоби від COVID-19 можуть шкодити здоров'ю

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Comments   

загрузка...