Середа, Жов 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Варшаві намалювали мурал, який очищує повітря (ФОТО)

Четвер, 15 жовтня 2020 року

На стіні одного з будинків у Варшаві з’явився незвичайний малюнок. Він зроблений спеціальною фарбою, яка витягує забруднення з повітря, а потім перетворює їх на нешкідливі речовини.

Ініціативу зі створення муралів, які очищують повітря, просуває Converse — компанія, що виробляє спортивний одяг. У рамках її проекту під назвою City Forests подібні розписи стін вже з'явилися в 14 містах різних країн світу.

Для створення муралу у Варшаві використовувалася фотокаталітична фарба, яка містить оксид титану. Після нанесення такий пігмент втягує з повітря смог і шкідливі речовини. Потім під впливом сонячного світла відбувається хімічна реакція, і вони перетворюються на безпечні нітрати.

Організатори акції повідомляють, що в результаті цього процесу один мурал може очищати повітря так само ефективно, як це зробили б 720 дерев. А очищення, здійснене завдяки розписам, створеним під час проекту по всьому світу, буде еквівалентно тому, що змогли б зробити 3000 дерев.

Ескіз малюнка було розроблено польськими художниками Мацеком Полаком і Давидом Рискі. А виконали роботу з нанесення його на стіну будинку фахівці з монументального живопису, запрошені місцевим художнім центром Good Looking Studio.

Будівля з варшавським муралом знаходиться неподалік від однієї зі станцій міського метро. На стіні зображені стилізовані квіти у вигляді смайликів, які проросли між будинків, а також мотиваційний напис «Create Together For Tomorrow».

Представник Converse говорить: «Зараз [під час карантину] темп життя сповільнився. Ми побачили в цьому можливість висловитися і посприяти виробленню свіжого повітря за допомогою розпису стін».

Фото каталітичну фарбу, яка фільтрує повітря, використовують також і інші компанії. Наприклад, голландська лабораторія дизайну Studio Roosegaarde встановила в місті Монтерреї в Мексиці декілька рекламних щитів, кожен з яких може працювати до п'яти років, продукуючи стільки чистого повітря, скільки можуть виробити 30 дерев за 6 годин.

Читайте далі:

Мурали в Києві: яскрава казка серед буденності

Як позбутися запаху фарби: 11 способів

Смог у Китаї підвищує смертність

Comments   

загрузка...