Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Імунітет після хвороби COVID-19 зберігається лише 4 місяці

Неділя, 25 жовтня 2020 року

Медичні працівники беруть зразки у жителів, щоб перевірити їх на наявність коронавірусу COVID-19 на вулицях Уханя, провінція Хубей, Китай, 15 травня 2020 року. STR/AFP via Getty Images

Дослідники з Массачусетської лікарні загального профілю (MGH) в Гарварді виміряли рівень антитіл в плазмі й сироватці у 343 пацієнтів із Північної Америки, заражених вірусом КПК* (COVID-19).

Учені виявили високий рівень антитіл в організмі пацієнтів, в тому числі стійкі антитіла класу G (IgG), через кілька тижнів після одужання.

Два інших типи антитіл IgA й IgM «були недовговічними», і у більшості людей сталася серореверсія (зникнення антитіл) за два з половиною місяці після початку хвороби.

Однак рівні антитіл IgG залишалися підвищеними у пацієнтів після 90 днів з початку появи симптомів, і серореверсія спостерігалася тільки у невеликого відсотка людей.

«Це означає, що люди, швидше за все, захищені на цей період часу», — сказала The Harvard Gazette Рішель Чарльз, науковий співробітник інфекційного відділення лікарні й старший автор статті.

«Ми показали, що основні реакції антитіл на COVID-19 все ж зберігаються», — додала Рішель.

Інше дослідження, опубліковане в цьому місяці в Science Immunology, підтвердило, що антитіла в сироватці й слині зберігаються у більшості пацієнтів з COVID-19 щонайменше протягом трьох місяців.

Дослідники виявили, що антитіла IgG залишаються в організмі набагато довше, ніж антитіла IgM і IgA, що аналогічно висновкам команди лікарні Массачусетсу.

Коронавірус в першу чергу атакує літніх людей і людей з ослабленою імунною системою. Переважна більшість пацієнтів видужують, у багатьох симптоми легкі або їх немає зовсім.

Медичні співробітники Kaiser Permanente проводять тестування пацієнта на наявність COVID-19, Сан-Франциско, штат Каліфорнія, 12 березня 2020 року. JOSH EDELSON/AFP via Getty Images

Те, як довго пацієнти з коронавірусною інфекцією залишаються захищеними від повторного зараження, відіграє вагому роль для розробки заходів у відповідь на епідемію.

Зареєстровані випадки повторного зараження поки досить рідкісне явище.

Згідно з дослідженням, опублікованим на цьому тижні, перше підтверджене повторне інфікування в США зареєстрували в Неваді.

Дослідники сказали, що за два місяці 25-річний чоловік дав позитивний результат на COVID-19 двічі.

Пасажири в масках проходять через вокзал Сінагава, Токіо, Японія, 10 липня 2020 року. Yuichi Yamazaki/Getty Images

«Ми як і раніше багато чого не знаємо», — сказав Марк Пандорі, провідний автор дослідження і директор Лабораторії громадської охорони здоров'я штату Невада.

«Наші результати показують, що попередня інфекція SARS-CoV-2 не обов'язково захищає від інфекції в майбутньому. Можливість повторного зараження може істотно вплинути на наше розуміння імунітету до COVID-19, особливо при відсутності ефективної вакцини ».

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Ліки від виразки ефективні проти вірусу COVID-19, виявили гонконзькі вчені

Експерт ВООЗ попереджає про шкоду жорстких карантинних заходів проти COVID-19

Дезінфекційні засоби від COVID-19 можуть шкодити здоров'ю

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Сотням тисяч китайців зробили щеплення неперевіреною вакциною проти COVID-19

Чому маски та миття рук не захистять від нової мутації коронавірусу

Головні причини успіху Тайваню в боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...