Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

COVID-19 може залишатися в повітрі кілька годин і переміщатися на відстань понад 1,8 метра

Субота, 7 листопада 2020 року

Сім'я в масках йде по центру Лос-Анджелеса, 22 березня 2020 року. APU GOMES/AFP via Getty Images

5 жовтня Федеральне агентство міністерства охорони здоров'я США «Центри з контролю і профілактики захворювань» (CDC) в оновленому керівництві визнало, що вірус COVID-19 (вірус КПК*) може передаватися на відстань понад 1,8 м через частинки, які затримуються в повітрі на кілька годин.

«Є свідчення того, що при певних умовах люди з COVID-19, ймовірно, заразили тих, хто перебував на відстані понад шість футів (≈1,8 м). Подібні передачі відбувалися в закритих приміщеннях з недостатньою вентиляцією. Іноді заражені важко дихали, наприклад, коли співали або займалися фізичними вправами», — йдеться в новому керівництві.

Робітники в масках йдуть на завод Hyundai в Тіхуані, штат Нижня Каліфорнія, Мексика, 18 травня 2020 року. GUILLERMO ARIAS/AFP via Getty Images

CDC додало, що вірус «набагато частіше» поширюється через більші краплі, які утворюються, коли хтось кашляє, чхає, співає, розмовляє або важко дихає. У таких випадках люди заражаються в основному при тісному контакті з інфікованою людиною.

Минулого місяця агентство помилково опублікувало додаткову інформацію, в якій говорилося, що вірус може поширюватися через аерозолі, дрібні крапельки, які можуть залишатися в повітрі. CDC швидко видалило керівництво, оскільки це був всього лише «чорновий варіант пропонованих змін».

Ось уже кілька місяців вчені обговорюють, якою мірою коронавірус може поширюватися через частки в повітрі. Як стверджують деякі епідеміологи, ВООЗ та урядові органи багатьох країн не поспішають визнати, що вірус може поширюватися повітрям, пише CNBC.

За словами д-ра Білла Шаффнера, фахівця з інфекційних захворювань з Університету Вандербільта, найбільш важливі кроки, які можуть зробити люди, — носити маски, дотримуватися соціальної дистанції і уникати великих скупчень людей в закритому приміщенні.

Але підприємствам, куди кожен день приходить багато народу, можливо, варто перевірити ще раз системи вентиляції, сказав Шаффнер.

«Перевірте систему вентиляції й дізнайтеся, як добре вона працює, чи достатня кількість повітря циркулює в годину, в яких частинах будівлі душно, — порадив він. — Подивіться, чи можна що-небудь зробити, щоб поліпшити обробку повітря».

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Сотням тисяч китайців зробили щеплення неперевіреною вакциною проти COVID-19

Чому маски та миття рук не захистять від нової мутації коронавірусу, — дослідження

Головні причини успіху Тайваню в боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Після COVID-19 відчувається постійна втома, — показує дослідження

Один із симптомів коронавірусу — «Туман в голові»

Comments   

загрузка...