Четвер, Лис 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Після COVID-19 відчувається постійна втома

Понеділок, 12 жовтня 2020 року

Понад 50% пацієнтів, які вилікувалися від COVID-19, страждають від постійної втоми незалежно від тяжкості хвороби, показує дослідження, представлене на конференції Європейського товариства з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ESCMID).

У міру того як пандемія вірусу КПК* (коронавірусу) продовжує поширюватися по всьому світу, росте і кількість пацієнтів, які одужали й тепер зіткнулися з постінфекційними проблемами.

«Втома — поширений симптом у пацієнтів із симптоматичною інфекцією COVID-19. І хоча характерні особливості вірусу SARS-CoV-2 добре вивчені, середньострокові і довгострокові наслідки інфекції залишаються недослідженими », — пояснює доктор Ліам Таунсенд з лікарні Св. Джеймса і Інституту трансляційної медицини Трініті-коледжу в Дубліні.

Погане самопочуття

У дослідженні брали участь 128 осіб, яких набрали приблизно через 2,5 місяці після одужання. Хоча до цього часу симптоми хвороби повинні були зникнути, 52,3% опитаних повідомили, що як і раніше відчувають втому.

Команда доктора Таунсенда вивчила, чи відчувається втома після фізичного одужання і чи є зв'язок між сильною втомою і різними клінічними параметрами.

Знайти пояснення тривалої втоми вчені не змогли. Але вони відзначають, що, хоча в дослідженні жінки становили трохи більше половини (54%), дві третини пацієнтів, які відчувають втому, — жінки. Дослідники також виявили, що ті, хто повідомив про втому, страждають від тривоги або депресії.

Дослідження підкреслює, наскільки важливо оцінювати симптоми важкої втоми у вилікуваних після COVID-19, незалежно від тяжкості захворювання. Тому варто продовжити вивчення і знайти тих, хто потребує раннього втручання, пишуть автори роботи.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Один із симптомів коронавірусу — «Туман в голові»

Китайська влада приховувала інформацію про епідемію Covid-19 (ВІДЕО)

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», попереджає імунолог (ВІДЕО)

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО

Comments   

загрузка...