ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Святий Престол і компартія КНР переглядають секретну угоду 2018 року (ВІДЕО)

Велика Епоха
Площа Святого Петра у Ватикані, 5 липня 2012 року. Alessia Pierdomenico/Bloomberg via Getty Images

Держсекретар США Майк Помпео 18 вересня для католицького журналу First Things зазначив, що ситуація з правами людини в Китаї за останні роки погіршилася і що віруючим вкрай необхідна підтримка Ватикану.

«Святий Престол має унікальну здатність і обов'язок привертати увагу світу до порушень прав людини, особливо до тих, які відбуваються з тоталітарними режимами, такими як в Пекіні», — написав Помпео в статті для журналу.

«В кінці XX століття міць морального свідоцтва церкви допомогла надихнути тих, хто звільнив Центральну і Східну Європу від комунізму, і тих, хто кинув виклик автократичним і авторитарним режимам в Латинській Америці та Східній Азії».

«Та ж сама міць морального свідоцтва повинна бути застосована сьогодні до Комуністичної партії Китаю», — вважає держсекретар.

Держсекретар США Майк Помпео виступає на пресконференції в Держдепартаменті, Вашингтон, 29 квітня 2020 року. ANDREW HARNIK/POOL/AFP via Getty Images

Заклик держсекретаря Помпео пролунав у той час, коли дипломати Ватикану зустрічаються з китайськими чиновниками, щоб переглянути секретну угоду 2018 року, між Святим Престолом і Китаєм про призначення католицьких єпископів у Китаї.

«Перед обличчям невпинних зусиль Комуністичної партії Китаю підпорядкувати всі релігійні спільноти волі партії та її тоталітарній програмі Ватикан тепер повинен рішуче і наполегливо висловити те, що говорить церква світу про релігійну свободу і солідарність», — пише Помпео.

І Ватикан, і Пекін висловили бажання продовжити угоду 2018 року, яка наділяла комуністичну партію Китаю (КПК) необмеженими повноваженнями при виборі католицьких єпископів в Китаї.

«Два роки по тому стало зрозуміло, що угода між Китаєм і Ватиканом не захистила католиків від нападок партії, не кажучи вже про жахливе поводження партії з християнами, тибетськими буддистами, практикуючими Фалуньгун та іншими віруючими», — зазначив Помпео.

У статті держсекретар підкреслив, що комуністична влада продовжує закривати церкви, шпигувати за віруючими та переслідувати їх. Влада також наполягає на тому, що партія — це вищий авторитет з релігійних питань.

Дівчинка практикувальниця Фалуньгун бере участь в параді, який закликає припинити кампанію переслідування духовної практики в Китаї, Вашингтон, округ Колумбія 20 липня 2017 року. Benjamin Chasteen/The Epoch Times

Звіти: КПК жорстоко переслідує релігійні групи

10 червня Держдепартамент США опублікував звіт про міжнародну релігійну свободу за 2019 рік, де з посиланням на Minghui.com йдеться, що минулого року 96 практикуючих Фалуньгун замучили до смерті. У звіт також включені випадки вилучення органів у практикуючих Фалуньгун у 2019 році.

28 квітня Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) опублікувала щорічний звіт за 2020 року, в якому йдеться про те, що китайський режим жорстоко переслідує релігійні групи і правозахисників.

Минулого тижня комісія також закликала Ватикан зробити упор на релігійну свободу, якщо угоду між Ватиканом і Китаєм буде відновлено.

«Комуністичний Китай продовжує переслідувати китайських католиків. USCIRF сподівається, що будь-яка майбутня угода між Ватиканом і Китаєм буде заснована на захисті свободи віросповідання », — йдеться в повідомленні комісії у «Твіттері».

У січні цього року Виконавча комісія конгресу США по Китаю (CECC) опублікувала щорічний звіт про права людини в КНР. Згідно зі звітом, після підписання угоди між Китаєм і Ватиканом ситуація з правами людини в Китаї погіршилася.

«Після того, як у вересні 2018 року Міністерство закордонних справ КНР підписало угоду зі Святим Престолом, що відкрила шлях для об'єднання підпільних католицьких громад, схвалених державою, місцеві китайська влада піддала католицьких вірників у Китаї переслідуванню: руйнують церкви, зносять хрести і затримують підпільне духовенство».

«Учені та міжнародні правозахисні групи описали, що за останній рік релігійне переслідування в Китаї стало таким напруженим, яким не було з часів "Культурної революції "», — йдеться у звіті.

Китайські християни відвідують месу в переддень Різдва в католицькій церкві, Пекін, 24 грудня 2016 року. Wang Zhao / AFP / Getty Images

«Історія вчить нас, що тоталітарні режими можуть вижити тільки в темряві та мовчанні, їхні злочини й жорстокість залишаються без уваги і непоміченими», — пише Помпео.

«Якщо Комуністичній партії Китаю вдасться підпорядкувати католицьку церкву й інші релігійні спільноти, тоді це підбадьорить режими, які нехтують правами людини, і ціна опору тиранії зросте для всіх хоробрих релігійних людей, які шанують Бога вище диктатора сучасності».

«Я молюся, щоб у відносинах з комуністичною партією Китаю Святий Престол і всі, хто вірить в божественну іскру, яка висвітлює життя кожної людини, прислухалися до слів Ісуса в Євангелії від Іоанна: "Істина зробить вас вільними"».

Джерело: The Epoch Times