П'ятниця, Жов 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дочка відомого китайського адвоката закликала ООН допомогти звільнити викрадених правозахисників в КНР (ВІДЕО)

Четвер, 1 жовтня 2020 року

Грейс Гао, дочка Гао Чжишена, тримає примірник нової книги свого батька на церемонії випуску книги в Гонконзі 16 червня 2016 року. Stone Poon/The Epoch Times

Понад три років тому знову безслідно зник Гао Чжишен, відомий китайський адвокат-правозахисник, і поки ніяких новин про нього немає.

21 вересня, його дочка Грейс Гао виступила на 45-му засіданні Ради ООН з прав людини з закликом до ООН переконати китайський режим звільнити викрадених правозахисників, зокрема і її батька.

«Мій батько, Гао Чжишен, адвокат з прав людини, відомий тим, що захищає активістів і релігійні меншини та документує порушення прав людини в Китаї. Через його роботи китайський уряд кілька разів затримував його і піддавав жорстоким тортурам», — сказала Грейс.

Дівчина згадала, що в останній раз батько пропав у серпні 2017 року. Китайська влада досі не повідомила сім'ї про місцеперебування адвоката, і невідомо, чи живий він. Влада також чинять тиск на родичів, які живуть в Китаї.

«Ми зобов'язані закликати Раду з прав людини переконати Китай звільнити викрадених правозахисників. Я ніколи не забуду, що один з них — мій батько Гао Чжишен», —додала Грейс.

Адвокат Гао Чжишен відомий як «Совість Китаю», з 1996 року він захищав права вразливих груп у судових процесах.

Адвокат-правозахисник Гао Чжишен. Verna Yu/AFP/Getty Images

У 2005 році Гао Чжишен направив три відкритих листи лідерам Комуністичної партії Китаю в той час: голові КНР Ху Цзіньтао і прем'єру Держради Вень Цзябао, з проханням до влади зупинити переслідування людей, які займаються практикою Фалуньгун. У листопаді 2005 року Гао Чжишен і його дружина Ген Хе публічно заявили про свій вихід з лав комуністичної партії.

У грудні 2006 року влада засудила Гао Чжишена до трьох років тюремного ув'язнення з відстрочкою на 5 років та позбавленням політичних прав на рік за «підбурювання до підриву державної влади». Однак під час умовного терміну адвоката неодноразово викрадали і катували.

Гао Чжишен в будинку свого дитинства до його арешту і тортур, 2007 рік. The Epoch Times

У 2007 році Гао Чжишен опублікував відкриті листи віцепрезиденту Європейського парламенту і конгресу США, в яких описав положення з правами людини в Китаї і закликав бойкотувати Олімпійські ігри 2008 року в Пекіні. Після цього його знову таємно викрали з будинку.

На початку 2009 року його дружина Ген Хе була змушена тікати з Китаю разом з двома дітьми. У лютому того ж року поліція відвезла Гао Чжишена з дому, і він майже на два роки втратив зв'язок із зовнішнім світом.

У квітні 2010 року Гао Чжишен ненадовго з'явився в Пекіні і дав інтерв'ю Associated Press. У грудні 2011 року адвоката знову посадили у в'язницю на три роки.

У серпні 2014 року Гао Чжишена звільнили з в'язниці, але він все ще перебував під домашнім арештом. Гао Чжишен знову пропав безвісти 13 серпня 2017 року, його місцеперебування досі невідоме.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...