П'ятниця, Гру 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Існування таборів перевиховання в Сіньцзяні побічно підтвердила китайська влада

П'ятниця, 23 жовтня 2020 року

Камери відеоспостереження біля сільської мечеті в Янгісарі, Сіньцзян. Gre Baker/AFP/Getty Images

17 вересня Інформаційне бюро Держради Китаю опублікувало офіційну заяву під назвою «Гарантія зайнятості в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі», в якому побічно визнає існування таборів перевиховання.

У повідомленні говориться, що в Сіньцзяні з 2014 по 2019 рік в середньому щорічно проходило «професійне навчання» майже 1,3 млн робочих з міст і сіл.

Влада опублікувала документ через те, що Пекін стикається зі наростальною критикою з боку західних країн і правозахисних груп з приводу своєї політики в Сіньцзяні.

Комуністичний режим звинувачують в тому, що він піддає затриманих політичному й ідеологічному вихованню, а також примусовій праці в таборах, але влада заперечує звинувачення і наполягає на тому, що це просто «центри професійного навчання», де люди вивчають мову і набувають професійних навичок.

Навчальний центр з навчання професійним навичкам, який, як вважається, є табором перевиховання, в якому утримують в основному мусульманські етнічні меншини, Артуш, Сіньцзян-Уйгурський автономний район, 2 червня 2019 року. GREG BAKER/AFP via Getty Images

Як вважає Ши Цзяньюй, лектор з питань відносин з Центральною Азією в Національному університеті Цінхуа на Тайвані, це перший випадок, коли китайська влада побічно підтвердила існування «таборів перевиховання», повідомляє Central News Agency.

«В середньому навчання проходить 1,28 млн осіб на рік, що в цілому відповідає міжнародним оцінкам (кількості осіб в таборах перевиховання)», — говорить Ши Цзяньюй.

За словами Ши Цзяньюя, деякі залишалися в таборах перевиховання два або три роки, були і ті, кого відправляли туди повторно.

«Ця заява свідчить про те, що об'єкти для перевиховання можуть вмістити понад 1 млн осіб на рік, це говорить про те, що зараз там вже довгий час знаходиться більше ніж 1 млн осіб».

Ши Цзяньюй вважає, що ця заява, ймовірно, — відповідь Пекіна на закон США про запобігання примусовій праці уйгурів.

Китайські поліцейські розганяють уйгурських жінок на вулиці міста Урумчі, Сіньцзян, Китай, 7 липня 2009 року. Guang Niu/Getty Images

У травні США прийняли «Закон про політику у сфері прав людини стосовно уйгурів 2020 року» і почали вводити санкції проти нинішніх або колишніх урядовців і компаній в Сіньцзяні. У вересні митниця США ввела обмеження на продукцію, виготовлену в цьому районі.

В останні роки влада Китаю активно розгорнула кампанію по «етнічній асиміляції», вимагаючи від етнічних меншин підкорятися доктринам компартії і вивчати китайську мову, внаслідок чого головним чином страждають уйгури з Сіньцзяна.

За оцінками ООН, китайська влада незаконно утримує не менше одного мільйона уйгурів та інших мусульман, відправивши їх у табори, де вони піддаються жорстокому поводженню і катуванням.

Згідно з документами, отриманими Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) у 2019 році, сотні тисяч уйгурів-мусульман і представники інших етнічних меншин як і раніше утримуються в таборах в Сіньцзяні.

Витік засекречених урядових документів Китаю розкрив керівництво по експлуатації таборів у Сіньцзяні і механізми місцевої системи масового спостереження.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...