Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Винахідник придумав заповнені водою вікна, які економлять енергію в будинку (ВІДЕО)

Субота, 19 вересня 2020 року
 Фото: Loughborough University

Інженер створив систему обігріву та охолодження приміщень, у якій використовується рідина. Його заповнені водою вікна вже були успішно протестовані за різних кліматичних умов.

Матіас Гутай (Matyas Gutai) — архітектор родом з Угорщини. Працював викладачем у Великобританії в Університеті Лафборо, а також у Тайвані в Університеті Фен Чіа. Захистив докторську дисертацію в Японії в Токійському університеті.

Гутай став відомим завдяки своїм винаходам, пов'язаним із використанням рідини в інженерії. Він розробив технологію заповнених водою вікон (Water-filled glass, WFG). Архітектор також створив два прототипи будинків Water House, заснованих на цій технології. Один знаходиться в Угорщині, інший — на Тайвані.

Протягом десяти років було перевірено, як система WFG буде працювати в різних кліматичних поясах планети — у тропічному, сухому, помірному, континентальному і полярному кліматі. Дослідження проходили в декількох містах світу, серед яких Сінгапур, Тегеран і Сан-Паулу.

Використання заповнених водою вікон заощаджувало від 34% до 72% енергії, яка споживалася для нагрівання або охолодження приміщень, за всіх типів клімату, окрім полярного. Таким чином, технологія проявила себе ефективно в чотирьох кліматичних зонах із п'яти.

Система WFG складається з насосу і труб, які з'єднують вікна з резервуаром для води. У гарячу пору між шарами скла подається холодна вода, яка поглинає тепло що йде знадвору, не даючи кімнаті нагріватися. Після того, як сонце нагріє вікна, вода в них замінюється новою з резервуара. За холодної погоди відбувається зворотний процес — у вікна подається тепла вода, яка зігріває приміщення.

За словами винахідника, заповнені водою вікна не тільки економлять енергію, що йде на опалення або охолодження будинку, але й покращують звукоізоляцію. Окрім того, після установки WFG відпадає необхідність використовувати такі додаткові елементи, як тоноване скло або жалюзі.

Інженер продовжує удосконалювати свою технологію, а також вивчає її потенціал для виходу на ринок.

Читайте далі:

Талановитий архітектор створює повністю енергонезалежні будинки зі сміття

Винайдено будинок-капсулу, у якій можна жити в дикій природі

Утеплюємо вікна у найпростіший спосіб — пакувальною плівкою з бульбашками