Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вітрифікація та її роль в боротьбі з безпліддям

Четвер, 11 червня 2020 року

Боротьба з безпліддям завдяки досягненням сучасної науки стає все більш ефективною. Розвивається в цьому відношенні і українська медицина. Так, сьогодні в країні є хороші центри, фахівці яких можуть надати реальну допомогу тим парам, які хочуть мати дітей, але не можуть цього зробити через безпліддя. Один із них − медичний центр "Мати та дитина". На його сайті https://mdclinics.com.ua/ua/ можна знайти актуальну інформацію про послуги її фахівців, переваги роботи центру. Тут же можна й записатися на прийом до лікаря.

Що таке вітрифікація?

Вітрифікація (кріоконсервація) являє собою особливий метод заморожування живих клітин, який активно використовується в медицині протягом останніх десяти років. Він передбачає видалення з клітин води, що знаходиться всередині них. Робиться це за допомогою спеціальних розчинів. Завдяки відсутності води при заморожуванні не утворюються дрібні кристалики льоду, які пошкоджують клітину. У результаті ймовірність того, що вона залишиться життєздатною після розморожування, значно збільшується. Хоча у цієї методики є свої недоліки − наприклад, на клітину може негативно вплинути антифриз, що використовується під час заморожування.

Коли використовується метод і чим він хороший

Вітрифікація використовується в тих випадках, коли необхідно зберегти здатні до запліднення яйцеклітини на тривалий термін. Наприклад, за цією послугою часто звертаються жінки у віці від 25 до 35 років, які хочуть збільшити свої шанси завагітніти через кілька років. Заморожені клітини в цьому випадку називають репродуктивним резервом.

Також можна заморозити яйцеклітини тих жінок, які планують проходити променеву терапію або хіміотерапію при онкологічних захворюваннях. Таке лікування може негативно вплинути на репродуктивні здібності жінки. А знання того, що є можливість завагітніти в майбутньому , бо є репродуктивний резерв.

Величезна перевага вітрифікації полягає в тому, що після відтавання зберігає життєздатність переважна більшість ембріонів і ооцитів (більше 95%). Весь збережений таким чином матеріал може успішно використовуватися в програмах ЕКЗ. Заморожені клітини можуть зберігатися практично необмежений час, що також можна вважати перевагою методу вітрифікації. Завдяки їй багато жінок із різних країн вже змогли реалізувати свою мрію про материнство.

Comments   

загрузка...