Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Типи кондиціонерів: який вибрати для квартири?

Вівторок, 9 червня 2020 року

Тільки-но на вулиці стає спекотно, побутовий кондиціонер стає справжньою необхідністю. Він допомагає контролювати мікроклімат в помешканні та забезпечує комфорт. Особливо цей пристрій необхідний людям, які погано переносять високу температуру і мають проблеми з серцевою та дихальною системами. Однак, звичайно, не тільки їм — придбати спліт-систему в квартиру хоче практично кожний.

побутовий кондиціонер

Сучасний ринок побутової техніки перенасичений різноманітними моделями кондиціонерів, з-поміж яких необізнаній людині важко вибрати оптимальний для її будинку апарат. Тому, перш ніж купувати подібний девайс, рекомендуємо ознайомитися з особливостями різних видів кондиціонерів.

Ця техніка представлена двома основними групами: спліт-системами та моноблочними пристроями. Перший варіант — найбільш поширений і складається з двох блоків: зовнішнього та внутрішнього, з’єднаних між собою мідними трубами, де циркулює фреон. Подібна конструкція представлена кількома моделями, різниця між якими полягає в конструкції внутрішнього блоку:

  • настінний — кріпиться на верхній частині стіни неподалік від вікна. Підходить для квартир, офісів, будинків та загалом будь-яких приміщень. Залежно від потужності пристрій може охолоджувати від 10 до 100 кв.м.;
  • канальний — встановлюється за підвісною стелею і може охолоджувати одразу декілька кімнат. Ідеальний варіант для котеджів, готелів та багатокімнатних квартир. Ще одна особливість полягає в тому, що техніка може працювати як вентиляція;
  • касетний — монтується так само, як і попередній варіант. Його особливість в тому, що кондиціонер практично непомітний та рівномірно розподіляє повітря в 4 напрямках крізь нижню решітку;
  • колонний — габаритний, встановлюється на підлозі. Зазвичай використовується там, де необхідна висока потужність і немає жорстких вимог до дизайну інтер’єру. Не підходить для житлових приміщень;
  • для підлоги або стелі — альтернатива касетному кондиціонеру на той випадок, якщо в кімнаті немає підвісної стелі.

кондиціонер

Моноблочні варіанти менш популярні. Вони складаються з одного суцільного блоку і бувають двох видів: віконні та мобільні. Перший тип встановлюється у вікні так, щоб одна частина була всередині, а інша зовні. Другий тип відрізняється тим, що його можна легко транспортувати в різні кімнати.

Оптимальний варіант для квартири — це однозначно спліт-система. Причому найкраще обрати саме настінний кондиціонер, оскільки він більш звичний і легкий в обслуговуванні.

Базові параметри, варті уваги

Крім типу охолоджувальної техніки, варто звертати увагу також і на основні параметри. Найважливіша характеристика — це потужність. Від неї залежить, наскільки швидко кондиціонер буде охолоджувати повітря та яку площу він зуміє охопити.

Щоб правильно розрахувати необхідну потужність, виконайте наступні дії:

  • розрахуйте по 1000 Вт на кожні 8-10 кв.м.;
  • до отриманої цифри додайте 20-30%, якщо в кімнату потрапляють прямі сонячні промені;
  • додайте ще близько 30% від споживаної кожним приладом потужності (це показник надлишкового тепла).

Для нежитлових споруд ще необхідно додавати надлишкове тепло від кожної людини, що знаходиться всередині. Проте для власного будинку чи квартири цього робити не треба.

побутовий кондиціонер

Крім потужності, врахуйте також функціональність спліт-системи. Більшість приладів здатні не тільки охолоджувати, а й нагрівати повітря. Також може знадобитися режим вентиляції для рівномірного розподілу свіжого повітря кімнатою.

Нічний режим передбачає встановлення мінімальної швидкості вентилятора для зменшення шуму та плавне зниження/підвищення температури на 2-3°. В автоматичному режимі прилад самостійно контролює комфортний мікроклімат в будинку.

Звичайно, чим більше функцій, тим вища вартість кондиціонера. Тому важливо визначитися, що потрібно саме вам і не переплачувати за непотрібні опції.

Джерело: zakupka.com

Comments   

загрузка...