Середа, Кві 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фахівець SWAT назвав найефективніший способ боротьби зі стресом

Четвер, 11 червня 2020 року

Іноді стрес може бути позитивною силою, коли він мотивує нас на виконання важливих речей. Але досить часто, наприклад, коли ми стоїмо в пробці, стрес має руйнівну дію. Відчувати стрес протягом тривалого періоду часу небезпечно, бо це позначається на стані здоров'я.

Психологи - це фахівці, які допомагають нам вирішити проблеми, подолати страхи і розібратися в собі, щоб ми відчували себе спокійно. Однак вони теж люди і, як і всі ми, схильні до стресу, з яким потрібно якось боротися.

Про стрес як про базову проблему говорять досить рідко, на стрес як основну свою проблему практично ніколи не скаржаться, від стресу, як такого, не намагаються зцілитися.

Але як вигнати з голови всі зайві думки? Старший викладач кафедри етнопсихології і психологічних проблем  пропонує кілька простих способів.

Стрес — це автоматична відповідь організму, яка спрямована на мобілізацію резервів організму в екстремальних випадках. Зіткнувшись з небезпекою, організм виробляє спеціальні гормони (адреналін), які допомагають нам бути у всеозброєнними. Це призводить до збільшення частоти серцевих скорочень і дихання, підвищує артеріальний тиск і енергію.

Сьогодні нам не потрібно полювати і тікати від диких звірів, але стрес не зник. Стрес супроводжує нас всюди: на першому побаченні, при перегляді трилера або на співбесіді. Ви пам'ятаєте це почуття, яке виснажує психічні сили і робить нас втомленими, незважаючи на відсутність фізичного навантаження.

Чим довше триває стрес, тим гірше це для тіла і психіки. Хронічний стрес може викликати захворювання. Інші форми хронічного стресу, такі як депресія і низький рівень соціальної підтримки сприяють збільшенню серцево-судинного ризику.

Що ж ми можемо протиставити стресу? Крім того, щоб зміни відносини до проблеми, є кілька допоміжних засобів: помедитуйте, напружте всі м'язи розслабтеся, переадресуйте свою увагу на щось інше, займіться спортом.

SWAT: Не бійся, синку, — дихай

Штурмова група американських правоохоронних органах зі спеціальним озброєнням (SWAT), допомагає поліції або ФБР у важких випадках протистояння, є одним із елітних тактичних підрозділів.

Робота в SWAT і подібних підрозділах спецназу, ймовірно, найбільш напружена з усіх. Люди в таких підрозділах постійно знаходяться на пікових рівнях виснаження та стресу. Вони повинні бути завжди готові до будь-якої небезпеки.

Одна із навичок, якій навчають бійців SWAT, є так зване «тактичне дихання». Почніть повільно вдихати через ніс, повільно рахуючи до чотирьох. Дихаєте животом, а не грудьми.

Живіт повинен випирати на вдиху, як повітряна куля, це активує парасимпатичний антистресовий механізм. Потримайте повітря протягом чотирьох рахунків, а потім почніть повільно видихати через рот. Вдих — утримання – видих повинні тривати чотири рахунки.

Це і є тактичне дихання, яке, насправді, відомо з давніх часів. Дихання животом є неодмінною умовою здоров'я і його можна виконувати постійно. Особливо в умовах стресу.

Comments   

загрузка...