Вівторок, Лис 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За даними ВООЗ, зараз близько 165 вакцин знаходяться на стадії розробки, 26 проходять клінічні випробування

Неділя, 18 жовтня 2020 року

Дослідник центру передових інновацій у сфері геноміки Пекінського університету проводить тести в лабораторії в Пекіні, Китай, 14 травня 2020 року. WANG ZHAO/AFP via Getty Images

Хоча у світі досі немає перевіреної вакцини проти вірусу КПК* (COVID-19), це не завадило китайським чиновникам почати робити щеплення десяткам тисяч людей (а то й сотням тисяч) без традиційного процесу тестування, повідомляє The New York Times.

Три вакцини-кандидата вводяться співробітникам державних підприємств, урядовцям і працівникам компаній з виробництва вакцин.

Медсестра показує вакцину проти COVID-19, вироблену китайською компанією Sinovac Biotech, в лікарні Сан-Лукас в Порту-Алегрі, Бразилія 8 серпня 2020 року. SILVIO AVILA/AFP via Getty Images

Точно невідомо, скільки людей в Китаї отримали вакцини від коронавірусу. Sinopharm Group, китайська державна компанія, де вакцина-кандидат проходить останні етапи тестування, заявила, що щеплення зробили сотням тисяч людей.

Пекінська компанія Sinovac Biotech повідомила, що в Пекіні вакцинацію пройшли понад 10 тис. осіб. До цього, на початку вересня, Sinovac Biotech оголосила, що близько 3000 співробітників компанії і їх сім'ї отримали вакцину.

Дослідник працює в лабораторії компанії Yisheng Biopharma, яка розробляє вакцини проти COVID-19, Шеньян, Китай, 10 червня 2020 року. NOEL CELIS/AFP via Getty Images

Перш ніж надійти в продаж, вакцина повинна пройти три фази клінічних випробувань, щоб гарантувати безпеку й ефективність препарату.

За даними ВООЗ, зараз близько 165 вакцин знаходяться в стадії розробки, 26 проходять клінічні випробування і шість вакцин-кандидатів проходять третю фазу клінічних випробувань, з них три розроблені в Китаї.

Жодна інша країна не вводила людям неперевірені вакцини в настільки величезних масштабах, зазначає The New York Times.

Дослідник бере зразки клітин нирок мавпи для тестування експериментальної вакцини проти коронавірусу COVID-19 в лабораторії Sinovac Biotech, Пекін, 29 квітня 2020 року. NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images

Зазвичай люди, які беруть участь у випробуваннях вакцини, знаходяться під ретельним наглядом. Неясно, чи роблять у Китаї такі заходи для всіх, кому зробили щеплення.

Неперевірені вакцини можуть мати згубні побічні наслідки, а неефективні вакцини можуть викликати помилкове відчуття безпеки і підштовхнути до вчинків, які приведуть до більшої кількості інфекцій.

Широке використання вакцин також викликає питання добровільності, особливо у співробітників китайських виробників вакцин і державних компаній, які, можливо, відчувають тиск.

Компанії попросили людей, які отримують вакцини, підписати угоду про нерозголошення, яке забороняє їм обговорювати це питання із засобами масової інформації.

«Мене турбує те, що співробітникам компаній буде складно дати відмову», - сказав доктор Кім Малхолланд, педіатр з Дитячого дослідницького інституту Мердока в Мельбурні, який брав участь в спостереженні за багатьма випробуваннями вакцин, зокрема за випробуваннями вакцини проти коронавірусу.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Чому маски та миття рук не захистять від нової мутації коронавірусу, — дослідження

Головні причини успіху Тайваню в боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Після COVID-19 відчувається постійна втома, — показує дослідження

Один із симптомів коронавірусу — «Туман в голові»

Китайська влада приховувала інформацію про епідемію Covid-19 (ВІДЕО)

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», попереджає імунолог (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...