П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ліки від виразки ефективні проти вірусу COVID-19, виявили гонконзькі вчені

Середа, 14 жовтня 2020 року

Набори для збору зразків у сімейній медичній клініці AllCare, де проводяться тести на коронавірус, Вашингтон, 6 квітня 2020 року. Samira Bouaou/The Epoch Times

Дослідники з Університету Гонконгу заявили в понеділок, що знайшли спосіб боротися з СOVID-19 (вірусом КПК*) за допомогою ліків, які зазвичай використовується для лікування виразки шлунка, повідомляє South China Morning Post.

За словами дослідників, ранітидин вісмуту цитрат (RBC) може досягти тих же результатів, що і ремдесівір, ліки від коронавірусу, але за нижчою ціною.

RBC містить метал під назвою вісмут, який, як кажуть дослідники, може знизити вірусне навантаження в клітинах, інфікованих коронавірусом, більш ніж в 1000 разів.

Дослідник працює над вакциною проти нового коронавірусу COVID-19 в дослідницькій лабораторії Копенгагенського університету, Копенгаген, Данія, 23 березня 2020 року. THIBAULT SAVARY/AFP via Getty Images

Експерименти на сирійських хом'яках показали, що RBC знизив вірусне навантаження більш ніж в 100 разів як у верхніх, так і в нижніх дихальних шляхах, і пом'якшили пневмонію, викликану вірусом.

«RBC показує потенціал, який можна порівняти з ремдесівіром... Він безпечний і його можна легко використовувати в клінічних випробуваннях», — заявив на пресконференції доктор Ван Жуньмін з хімічного факультету Гонконзького університету.

Команда виявила, що RBC може націлюватися на білок Nsp13, вірусну геліказу — тип ферменту, який необхідний для реплікації Sars-CoV-2.

Геліказа діє як ножиці в процесі розкручування ДНК: розриває подвійну спіральну структуру і залишає отриману однониткову ДНК як матрицю для копіювання вірусу.

Однак RBC і його сполуки вісмуту викидають іони цинку, через що геліказа стає недієздатною і більше не може розкручувати ДНК.

«Як тільки геліказа перестає працювати, вірус втрачає здатність реплікації або розмножуватися», — сказав Ван.

Результати дослідження опубліковані в міжнародному науковому журналі Nature Microbiology.

Команда також подала заявку на патент в США на використання RBC для лікування пацієнтів з СOVID-19.

Дослідники тепер покращують склад ліків в надії, що RBC стане внутрішньовенним препаратом, щоб підвищити його ефективність.

Учені також нагадують громадськості не купувати RBC самостійно, тому що приймання занадто великих доз препарату може викликати неврологічні проблеми.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Експерт ВООЗ попереджає про шкоду жорстких карантинних заходів проти COVID-19

Дезінфекційні засоби від COVID-19 можуть шкодити здоров'ю

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Сотням тисяч китайців зробили щеплення неперевіреною вакциною проти COVID-19

Чому маски та миття рук не захистять від нової мутації коронавірусу

Головні причини успіху Тайваню в боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...