Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Школярів Внутрішньої Монголії примушують вчитися китайською мовою

Четвер, 1 жовтня 2020 року

Монголи в Улан-Баторі виступають проти плану влади Китаю ввести уроки тільки китайською мовою в школах Внутрішньої Монголії. Byambasuren Byamba-Ochir/AFP/Getty Images

24 вересня Цахіагійн Елбегдорж, який займав пост президента держави Монголії з 2009 по 2017 рік, направив Сі Цзіньпіну лист, в якому виступив проти наміру уряду Китаю ввести програму «двомовної освіти» по заміні монгольської мови китайською у школах Внутрішньої Монголії.

Як вказав у листі Елбегдорж, Конституція Китаю свідчить, що «кожна національність має свободу використання і розвитку своєї мови і писемності», однак тепер ці свободи монгольських дітей грубо порушуються.

Президент Монголії Цахіагійн Елбегдорж, Улан-Батор, Монголія, 25 жовтня 2012 року. Paula Bronstein/Getty Images

Колишній президент пояснив, що звернувся до Сі Цзіньпіну, оскільки «не міг сидіти склавши руки, знаючи, що десятки і сотні тисяч монголів і їх дітей, які бажають реалізувати свої конституційні права, відчувають неймовірні страждання».

«Посилюються жорстокі заходи, які спрямовані на знищення монголів як незалежної етнічної групи через мову, і повідомлення в новинах... стають все більш тривожними. Немов монголи усього світу втратили братів і сестер, друзів і родини в непроглядній пітьмі, червоної бурі, через жахливі тортури або ув'язнення».

Елбегдорж наголосив, що усно та письмово як символ монгольської нації не повинен бути втрачений або знищений.

25 вересня посол Китаю в Монголії Чай Веньжуй в листі пригрозив, що всі справи, пов'язані з Внутрішньою Монголією, в тому числі програма двомовної освіти в монгольських школах — це внутрішні справи Китаю, і не допускається ніяке втручання з боку.

Відповідь посла Китаю в Монголії Чай Веньжуя. Фото з інтернету

Того ж дня Елбегдорж розмістив свій лист в «Твіттері» зі словами, що посольство Китаю отримало його листа, на ім'я Сі Цзіньпіна.

26 серпня 2020 року Міністерство освіти Внутрішньої Монголії офіційно опублікувало реформу навчальних програм, згідно з якою монгольську мову, як мову навчання, замінить стандартний китайський з трьох предметів у початкових і середніх школах.

Нова політика відразу викликала негативну реакцію. Батьки та учні з усіх верств суспільства виступили проти реформи.

Офіційні документи показують, що рішення ввести навчання китайською мовою належить центральному уряду. Місцеві чиновники попередили, що протидія освіті китайською мовою йде всупереч вимогам уряду і підриває режим. Сотні монголів заарештували або змусили піти з державних посад.

6 вересня 2020 року в Монголії, Японії, США, Великобританії, Шотландії, Канаді, Південній Кореї монголи провели акції протесту перед китайськими посольствами і консульствами.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...