Субота, Гру 5, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

40 тисяч осіб приймуть участь у випробуваннях другої російської вакцини від COVID-19

П'ятниця, 16 жовтня 2020 року

У Росії зареєстрували другу вакцину від нового коронавірусу. Вона називається «ЕпіВакКорона». Препарат розробив державний науковий центр «Вектор». Перший і другий етапи клінічних випробувань пройшли з липня по вересень. У них брали участь 100 добровольців.

«Перші партії вакцини в обсязі 60 тисяч доз будуть проведені найближчим часом, і «Вектор» приступить до клінічних досліджень у різних регіонах Росії за участю 40 тисяч добровольців. Заразом «Вектор» планує провести клінічне дослідження серед 150 осіб старших 60 років», - сказала Тетяна Голікова, заступник голови уряду РФ.

Вакцину обіцяють ввести в обіг з січня наступного року. «ЕпіВакКорона» - це друга російська вакцина, зареєстрована без великомасштабних клінічних випробувань. Такий підхід неодноразово критикували вчені різних країн.

Першу вакцину від COVID-19 створив науковий центр імені Гамалії. Вона отримала назву «Супутник V». Зараз препарат проходить післяреєстраційне масштабне випробування на 13 тисячах добровольцях у Москві і в деяких інших містах.

В стадії випробування знаходиться ще одна вакцина. Її розробив науковий центр імені Чумакова. 6 жовтня щеплення зробили 15-ти добровольцям. Побічних симптомів і ускладнень у них немає. 19 жовтня вакцину введуть ще кільком сотням людей.

Тим часом у Росії, як і в багатьох інших країнах Європи, зростає число хворих. За даними на 14 жовтня, було виявлено понад 14 тисяч нових випадків COVID-19. Це найвищий показник з початку епідемії.

Загальна кількість заражених перевищила один мільйон 300 тисяч, більше мільйона одужали, 23 тисячі людей померло.

Джерело: NTDTV

Читайте далі:

32 000 медичних експертів по всьому світу підписали декларацію проти карантину

Імунітет після хвороби COVID-19 зберігається лише 4 місяці, — дослідження

Ліки від виразки ефективні проти вірусу COVID-19, виявили гонконзькі вчені

Експерт ВООЗ попереджає про шкоду жорстких карантинних заходів проти COVID-19

Дезінфекційні засоби від COVID-19 можуть шкодити здоров'ю

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Comments   

загрузка...