Неділя, Лис 1, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що стало причиною екологічної катастрофи на Камчатці. ФОТОрепортаж

П'ятниця, 16 жовтня 2020 року

Фахівці знайшли в пробах води перевищення по нафтопродуктах у 3,6 рази, по фенолу - в 2,6 раза. Поки що невідоме ні джерело, ні масштаб забруднення. Природоохоронна прокуратура почала перевірку. Жителі повідомляють про масову загибель морських тварин, а також симптоми отруєння у людей. Вони повідомили про зміну кольору води в океані. Люди стали звертатися за допомогою зі скаргами на нудоту, блювоту, слабкість і високу температуру. Все це є симптомами отруєння.

Що покалічило людей і вбило морських тварин? Другий тиждень над цим питанням ламають голови вчені. Екологи, метеорологи, іхтіологи, сейсмологи - ніхто не може дати чіткої відповіді.

Техногенне зараження - перша і найочевидніша версія того, що сталося. Причиною міг стати, наприклад, розлив нафтопродуктів.

Друге можливе джерело зараження - Козельський полігон отрутохімікатів. Там ще в 1970-х закопали 100 тонн пестицидів, в тому числі 20 тонн миш'яку. За словами екологів, стан могильника залишає бажати кращого.

Третя версія катастрофи - Камчатку могли отруїти вулкани. Так вважає глава Мінприроди Дмитро Кобилкін. Хімічні елементи з вулкана могли потрапити в річку, а звідти в океан. Але вчені цю версію також спростували.

Четверта версія катастрофи на Камчатці здається зовсім вже фантастичною. Океанічну фауну могли отруїти водорості-зомбі. Так називають вид найпростіших організмів дінофлагелляти або лучесвєтка. Хто хоч раз бував на Мальдівах, бачив цю незабутню красу. Увечері берег і хвилі спалахують міріадами вогнів. Цю ілюмінацію включають водорості і заманюють туристів зануритися в чарівний океан.

Стан океанської води у бухті Велика Саранна 4 жовтня. Скріншоти з instagram.com/snowave_kamchatka

Як повідомив серфер Антон Морозов, у вересні серфінгісти почали відчувати після занять на Халактирському пляжі сухість, біль, відчуття плівки на очах, першіння в горлі тощо. Також помітили, що смак води в океані змінився. За деякий час у 20 людей у таборі серфінгістів почалися симптоми отруєння, зокрема блювота. Пізніше в кількох серферів лікарі діагностували опіки рогівки ока I і II ступеню.

Згодом вода помутніла, а на берег викидало мертвих мешканців бухти – восьминогів, крабів, морських їжаків. Дайвери також побачили дно, усіяне мертвими тваринами.

За повідомленнями уряду Камчатського краю, на глибині 10-15 метрів загинули 95% бентосу – сукупності організмів, які мешкають на дні бухти. На думку екологів, далі гинутимуть тварини, які позбулися харчової бази.

«Ми пірнали в нашій Авачинській бухті, а на дні все померло – ніхто не очікував такого побачити! Риби ніби обшпарені окропом, а їжаки всі мертві», – розповіла виданню Сибирь.Реалии дайверка Крістіна Розенберг.

Зображення зі сторінки facebook.com/yola.zikaaa

Підводний фотограф Александр Коробок, повідомив, що пірнаючи у бухті Спасіння, дістав опік слизової.

«Можу підтвердити, що має місце екологічне лихо. Екосистема значно підірвана, і це матиме доволі довгострокові наслідки», – зазначив він.

Greenpeace надав супутникові знімки від 1, 9 і 24 вересня. На думку Морозова, вони показують, що гадана «отрута» почала витікати з ріки Наличева в океан у проміжок між першим і дев’ятим вересня.

Супутникові знімки, надані Greenpeace. Фото зі сторінки facebook.com/KristyRozenberg

Попередні аналізи води показали перевищення вмісту нафтопродуктів у 3,6 рази та фенолу – 2,6 раза. Виходячи з цього, в організації «Екологічна варта Сахаліну» припускають, що міг трапитися витік ракетного палива.

«Судячи з того, що інших джерел такого масштабного забруднення, крім військового полігону по сусідству, в бухті немає, розлилося дійсно паливо у військових, можливо, ракетне. Маю на увазі гептил, вкрай отруйне для всього живого рідке паливо для ракет… Це явно не просто паливо з судна розлилося», – заявив очільник організації Дмитро Лісіцин.

Морозов повідомляє, що в районі вулкана Козельський, у кількох кілометрах від океану, є великий полігон хімічних відходів, які захоронювали у 1979-1982 роках. Також близько місяця тому у прибережних водах відбувалися військові навчання. Серфери чули вибухи.

Влада краю висунула версію про викид нафтопродуктів з комерційного танкера, приналежність якого не встановили. А Міністерство оборони РФ заперечує версію про причетність до забруднення, повідомляє "Хмарочос" посилаючись на російську службу BBC.

Comments   

загрузка...