Вівторок, Бер 2, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У сотень тисяч уйгурських дітей заарештовані батьки, — звіт

Четвер, 18 лютого 2021 року

 

Нове дослідження показало, що у сотень тисяч уйгурських дітей в китайському регіоні Сіньцзян один або обоє батьків ув'язненні. Міжнародний журнал The Economist представив своє недавнє розслідування, яке називається «Страждання уйгурів».

Згідно з даними, зібраними головним співробітником з питань Китаю із Меморіального фонду жертв комунізму Едріана Зенса, дітей, чиї батьки перебувають в ув'язненні, відправляють до притулків або інтернатів. Зенс виявив, що з 2017 по 2019 роки в інтернатах Сіньцзяна стало на 380 тисяч учнів більше. Тобто збільшення за два роки склало майже 80%.

Тільки в одному повіті близько 10 тисяч уйгурських дітей опинилися в тяжкому становищі через те, що ув'язнений, щонайменше, один з батьків. І у тисячі з них заарештовані мама і батько.

У 2018 році китайська влада визнала, що в Сіньцзяні дійсно існують так звані професійні освітні центри. Багато правозахисних організацій вважають, що за фактом це в'язниці, в яких людей змушують відмовитися від їх віри і вивчати партійну пропаганду.

У недавньому звіті Пекін оголосив, що з 2014-го щороку навчає 1 мільйон 300 тисяч уйгурів. У документі говориться, що так жителям регіону допомагають знайти роботу. Це також є непрямим свідченням розмірів центрів ув'язнення.

Comments   

загрузка...