П'ятниця, Гру 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Виробники ділових костюмів переживають чи не найбільшу кризу через коронавірус

П'ятниця, 16 жовтня 2020 року

Тренд відмови від формального стилю одягу може залишитися й після того, як пандемія мине, повідомляє Reuters.

Чимала частка працівників сегменту так званих «білих комірців» перейшли на роботу з дому, де носять менш формальний одяг. Також рідкістю стали весілля та вечірки.

Під час Zoom-конференцій топменеджери можуть вдягти сорочку і навіть іноді краватку, але у повному параді їх уже навряд чи побачиш. Лондонський кравець Джаспер Літтман, який шиє дорогі костюми для адвокатів і банкирів, зазначає, що зараз його клієнти «сидять вдома в піжамах». Якщо раніше він шив у середньому 200 костюмів на рік, цього року йому замовили лише 63.

Загалом тенденція до більш неформального одягу спостерігалася й раніше. Наприклад, торік компанія Goldman Sachs, яка вважається твердинею ділового стилю та пошитих на замовлення костюмів, послабила вимоги до дрескоду серед своїх працівників. Але пандемія COVID-19 здійснила таки «сейсмічний зсув» у діловій моді.

Ситуація позначилася на виробниках вовни. В Австрілії, яка є найбільшим постачальником мериносової вовни у світі, за рік ціни впали з 20 австралійських доларів до 8,5 за кілограм. Фермери зазнають збитків, змушені платити за зберігання запасів, які вони не хочуть продавати за низькою ціною. Австралійський фермер Дейв Янг, який володіє фермою на 4500 овець у Новому Південному Вельсі, розповів, що сфокусувався на виробництві м’яса.

Багато хто вирішив перелаштовуватися на виробництво тканин, які менше брудняться і жмакаються. Наприклад, італійський бренд Etro презентував «цілодобовий піджак» із джерсі та суміші вовни з бавовною.

Текстильна фабрика Lanificio Botto Giuseppe на півночі Італії, яка постачає вовняні тканини для таких брендів, як Armani, Max Mara, Ralph Lauren і Hermes, тримається переважно завдяки виробництву тканин для жіночого одягу. Також почали виробляти тканини з додаванням лайкри, які краще тягнуться і підходять для повсякденного одягу.

В США та Європі були змушені закритися кілька мереж магазинів, що спеціалізуються на ділових костюмах, такі як Men’s Wearhouse, Brooks Brothers та TM Lewin. Згідно з даними StyleSage, у вересні у Франції, Італії та Німеччині найгірше і з найбільшими знижками продавалися саме чоловічі ділові костюми.

Натомість продажі Athleta (торгова марка компанії Gap), що продає легінси та світшоти, зросли на 6% на противагу Banana Republic – іншому бренду Gap, який спеціалізується на більш чепурному вбранні. За індексом Lyst, цьогоріч найуспішнішим брендом став спортивний Nike – це вперше, коли верхню сходинку не посів елітний бренд.

Джерело: Хмарочос

Comments   

загрузка...