Субота, Гру 5, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Особливості постачання електроенергії на ринку України

Вівторок, 20 жовтня 2020 року

Новий ринок електроенергії почав працювати з 1 липня 2019 року. Мабуть, у нашій країні немає людини, яка б не чула про цю інновацію. Запуск нового ринку призвів до значних змін у процесах закупівлі електричної енергії. Також нові правила вплинули на продаж згенерованих ресурсів.

Завдяки змінам, постачання електричної енергії відбувається за балансуючим принципом. Інновації мали позбавити обленерго їх монополії. Ці організації мали стати розподільчими компаніями чи постачальниками. Між цими організаціями є різниця.

Різниця між розподільниками та постачальниками

Обленерго по своїй суті є розподільником електроенергії. Вона має електричні мережі, персонал, який управляє, ремонтує та обслуговує їх та іншу необхідну інфраструктуру. Іншими словами, як і раніше, споживач звертається до обленерго. Це необхідно, якщо необхідно отримати технічні умови, змінити параметри власної мережі, тощо. Кардинальних змін у цьому сегменті не відбулося.

Постачальником електроенергії є компанія, яка отримала спеціальну ліцензію від Національної комісії регулювання в області енергетики. Отримавши цей дозвіл, постачальник має право підписувати договори зі споживачами, постачати електроенергію за вільною ціною. Це відкрило можливість для покупців обирати компанію-постачальника електричної енергії.

Компанії на ринку електроенергії

Завдяки змінам, що відбулися в українському законодавстві у сфері електроенергетики, з’явилося багато постачальників. Їх можна розділити на декілька груп:

  • Організації, які відокремилися від обленерго. Вони були створені переважно на основі підрозділів енергозбуту. Вони набули статусу окремої юридичної особи. Вони виконують функцію постачання універсальних послуг.
  • Компанії, що займалися постачанням електричної енергії за нерегульованим тарифом до відкриття нового ринку.
  • Постачальники, що були засновані великими підприємствами для отримання електричної енергії для забезпечення власних потреб та сторонніх замовників.
  • Новий бізнес, що був створений спеціально для постачання електроенергії.

Зміни на ринку енергетики відбулися задля створення конкурентного середовища, отримання можливості обирати постачальника, встановлювати вільні ціни. Рівень конкуренції зріс, що також дуже важливо для створення оптимальних умов для усіх учасників торгівлі. Генеруючі об’єкти отримали можливість модернізувати власні потужності, а компанії-постачальники можуть конкурувати з обленерго за отримання прибутку.

У всьому цивілізованому світі ринок електроенергії працює за цими принципами.

Comments   

загрузка...