Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження показали, що наша «внутрішня аптека» здатна на багато

П'ятниця, 9 жовтня 2020 року

За словами медичного дослідника Джеремі Ховіка, сучасна медицина принесла користь нашому життю, але ми втратили розуміння того, як визначити правильну дозу.

«Нам дійсно потрібні ліки, але ми приймаємо їх занадто багато, до такої міри, що вони вбивають нас і перестають діяти», — вважає Ховік.

Книга Ховіка «Ти лікар: знайомство з жорсткою наукою самозцілення» пропонує переконливе рішення цієї нездорової залежності — навчитися використовувати здатність нашого тіла до самовідновлення.

Уявлення про тіло як про самовідновлюваний організм не нове, про це знали всі стародавні лікарі.

Але в сучасному світі поряд з чудовими ліками, створеними в XX столітті, з'явилося очікування, що таблетка повинна бути від кожного недугу, або, можливо, скоро вона з'явиться, за умови достатніх досліджень і фінансування.

Це очікування привело до неймовірних одужаних, але також спотворило розуміння того, що означає бути здоровим. Сьогодні 20% американців приймають не менше п'яти рецептурних ліків на день, часто не розуміючи і не контролюючи, як ці ліки взаємодіють один з одним.

Тим часом дослідники ліків дивляться на здатність організму до самовідновлення більше як на статистичну перешкоду, ніж як на благо. Щоб ліки були визнано ефективними, випробування повинні довести, що вони можуть перевершити плацебо.

Ефект плацебо

Ефект плацебо показує, що, навіть коли пацієнти приймають підроблені ліки, їх симптоми часто поліпшуються.

І це не тільки таблетки. У дослідженні 2014 року, проведеному в Оксфордському університеті, вивчено понад 50 плацебо-контрольованих досліджень різних незначних хірургічних технік і виявлено, що плацебо-операція була настільки ж ефективною, як і справжня, більш ніж в половині випадків.

Ми схильні думати про ефект плацебо як про оману, викликану обманом. Але воно може також продемонструвати, що наш розум і тіло природним чином схильні до зцілення — ніякого обману не потрібно.

Дослідження так званих відкритих плацебо для лікування депресії, наркотичної залежності, алергічного риніту і синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) показали позитивні результати.

Ефект плацебо — це не просто гра розуму. Він задіє те, що Ховік називає нашою «внутрішньою аптекою» — хімічні речовини з лікарським ефектом, які природним чином виробляються всередині нашого тіла.

У дослідженні, проведеному в 2016 році Гарвардською медичною школою, вчені виявили, що, навіть коли пацієнтам говорили, що вони приймають не справжні ліки, ритуал прописування їх справжнім лікарем, якому вони довіряли, все одно приводив до значного зменшення болю.

Усвідомлення наявності внутрішньої аптеки може зробити її більш ефективною. В одному дослідженні, присвяченому передопераційним пацієнтам, вивчалося, наскільки таке розуміння впливає на використання знеболюваних.

Дослідники розповіли половині пацієнтів про ендорфіни — власних знеболюваних речовинах організму, в той час, як інша половина не отримала такої інформації.

Після операцій усі пацієнти в другій групі брали знеболювальні, але тільки 10% з першої групи вибрали ліки.

Нашу внутрішню аптеку можна стимулювати

Дієта та фізичні вправи — добре зарекомендували себе у стратегії поліпшення здоров'я, але є багато інших речей, які можуть вплинути на наш добробут.

Ми можемо мати близьких друзів, відчувати вдячність і розвивати позитивний настрій. Можливо, частина з нас завжди знала, що така поведінка корисна, але тепер і наука визнає її терапевтичну цінність.

Навіть поведінка лікаря може мати відчутний вплив на наше здоров'я. Ховік говорить, що лікар, який висловлює співчуття, має ті ж переваги, що й ліки проти болю, депресії і занепокоєння, що відпускаються без рецепта.

Пошук правильного підходу

Тоді як визначити, коли приймати ліки, а коли дозволити природі робити свою справу?

По-перше, оцініть серйозність проблеми.

"Якщо ви потрапили в автомобільну аварію, звертайтеся до лікарні. Але для більшості нездужань, з якими ми йдемо до лікаря, ліки не потрібні», — каже Ховік.

По-друге, якщо медична допомога вам все ж необхідна виберіть в першу чергу найбільш консервативний, найменш витратний і найменш ризикований варіант лікування.

Ліки та хірургічне втручання можуть врятувати життя, але вони також можуть мати побічні ефекти більш серйозні, ніж хвороба, для лікування якої вони призначені.

Сучасна медицина може врятувати нас від екстремальних обставин, але для загальної підтримки здоров'я шукайте способи, які використовують систему самовідновлення організму.

Ед Педжет, остеопат і тренер з Альберти, Канада, недавно оглянув пацієнтку, яка страждала від мігрені понад шість місяців.

«Їй було так погано, що вона не могла водити машину, їй довелося кинути навчання і лягти в лікарню, щоб трохи полегшити біль», — розповів Педжет.

Але щоб зрозуміти причину головного болю, потрібні дослідження.

«Ми обстежили всі частини її тіла, які могли вплинути на мігрень або сприяти їй, і Єдине, що могло послужити причиною, було її падіння на куприк до виникнення болю», — сказав лікар.

Після невеликого мануального впливу на куприк мігрень зникла.

«Тіло завжди намагається видужати, — каже Ховік. — Навіть якщо людина вмирає від раку, поріз на її шкірі заживає. У більшості випадків нам потрібно знайти причину, з якої тіло не відновлюється. Видаліть це, і нехай природа зробить все інше».

Усвідомте, наскільки ви насправді сильні. Природа сповнена механізмів самовідновлення. І як частина природи, наші тіла природним чином володіють схожими рисами.

Кожні 15 хвилин наш організм виробляє півтора мільярда нових клітин. Наші кістки міцніші за сталь. Наші кровоносні судини заповнені потужними клітинами, які постійно шукають і знищують шкідливі мікроби.

«Усі паразити і мікроби, які постійно потрапляють в наше тіло, потенційно можуть нас вбити, — каже Ховік. — Але дивно, що більшість людей залишаються здоровими все своє життя. І це свідчення неймовірної природи людського тіла».

Наприклад, медитація підвищує імунітет, як довели дослідження.

Джерело:  The Epoch Times

Comments   

загрузка...