Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Телескоп TESS показав панораму північного неба (ФОТО)

Середа, 7 жовтня 2020 року

Фото: NASA/MIT/TESS and Ethan Kruse (USRA)

Астрономи показали мозаїку північного неба, складену зі знімків космічного телескопа TESS за другий рік спостережень. Телескопу вдалося виявити 1200 нових кандидатів в екзопланети, 600 з яких знаходяться в північному небі, повідомляється на сайті NASA.

TESS працює на навколоземній орбіті вже понад два роки. Він шукає екзопланети шляхом відстеження невеликих періодичних падінь блиску зірок під час проходження планет по їх диску за допомогою чотирьох телескопів з шістнадцятьма ПЗС-матрицями. Телескоп спостерігає за яскравими зірками на відстані від 30 до 300 світлових років від Сонця. У липні 2019 року телескоп закінчив сканування південної півкулі небесної сфери, а до серпня 2020 завершив основну наукову програму, охопивши спостереженнями близько 75 відсотків небесної сфери.

Панорама північного неба від TESS. NASA/MIT/TESS and Ethan Kruse (USRA)

Сузір'я, що потрапили на панораму північного неба від TESS. NASA/MIT/TESS and Ethan Kruse (USRA)

Місця розташування кандидатів в екзопланети, відкритих TESS. NASA/MIT/TESS and Ethan Kruse (USRA)

 

Нове мозаїчне зображення північного неба складено з 208 знімків, отриманих TESS за другий рік роботи. Воно трохи менше, ніж в разі південного неба, бо частина була недоступна для спостережень через відбите від Землі і Місяця світло. На мозаїці можна помітити світлу смугу Чумацького Шляху, туманності в сузір'ї Лебедя і спіральну галактику М31, яка є найближчою до нас великою галактикою, а також зоряні скупчення. Темні смуги на зображенні відзначають кордон між детекторами.

До теперішнього моменту кожна з ПЗС-матриця TESS зробила близько 30,8 тисячі знімків, а сумарний обсяг наукових даних, переданих на Землю становить сорок терабайтів. Кількість нових виявлених кандидатів в екзопланети перевищує 1200, з них половина знайдена в північному небі, а підтверджених відкриттів вже 74. Зараз телескоп веде повторний річний огляд південного неба, підтверджуючи знайдені раніше екзопланети і шукаючи нові.

Comments   

загрузка...