Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зонд «Паркер» пролетів повз сонце і поставив нові рекорди

Середа, 30 вересня 2020 року

Фото: NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory

Зонд «Паркер» здійснив шостий близький політ повз Сонця, поставивши нові рекорди близькості до зірки і швидкості руху рукотворного космічного апарату. Він виявився всього в 13,5 мільйонах кілометрів від фотосфери світила, що еквівалентно 35 відстаням від Землі до Місяця, і знову успішно зібрав наукові дані, які незабаром передасть на Землю, повідомляється на сайті місії.

Сонячний зонд «Паркер» був запущений в космос у серпні 2018 року. Він призначений для вивчення і визначення параметрів сонячного вітру уздовж своєї траєкторії, а також дослідження зовнішніх шарів зірки, і за сім років роботи повинен зробити 24 оберти навколо Сонця, все більше зближуючись з ним. Для того, щоб апарат зберігав працездатність в умовах високих температур і потужних потоків заряджених частинок, він оснащений багатошаровим теплозахисним щитом, за яким приховані наукові прилади, і системою охолодження.

За два роки роботи «Паркер» здійснив п'ять зближень з Сонцем і отримав чимало цікавих даних, зокрема показав рух сонячного вітру, побачив пиловий слід астероїда Фаетон і комету NEOWISE, допоміг зрозуміти механізми прискорення частинок близько Сонця і вперше виявити заряджені частинки, що народжуються на кордоні між швидким і повільним сонячним вітром.

Поточне положення зонда на діаграмі «Відстань від Сонця — день польоту». Фото: NASA

11 липня 2020 зонд здійснив третій проліт поблизу Венери, 25 вересня почалося шосте тісне зближення з Сонцем, а 27 вересня пролетів на мінімальній відстані близько 13,5 мільйона кілометрів від фотосфери зірки, рухаючись зі швидкістю 466 592 кілометрів на годину, встановивши нові рекорди по близькості до Сонця і швидкості руху рукотворного космічного апарату. Очікується, що в середині грудня 2024 зонд практично увійде в атмосферу Сонця, опинившись на відстані близько шести мільйонів кілометрів від умовної поверхні зірки, що в сім разів ближче, ніж перигелій орбіти Меркурія, це дозволить отримати унікальні наукові дані.

Comments   

загрузка...