Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Медики повідомили про побічний ефект протипухлинного препарату панітумумабу

Неділя, 18 жовтня 2020 року

Amrita Goyal et al./The New England Journal of Medicine, 2020

Медики повідомили в The New England Journal of Medicine про яскравий прояв побічного ефекту протипухлинного препарату панітумумабу: у жінки, яка лікувалася цим препаратом, розвинулася виражена тріхомегалія, або надмірний ріст вій.

В основі розвитку будь-яких пухлин лежить процес неконтрольованого росту клітин. Цей процес може запускатися через безліч факторів, одним з яких часто стає мутація рецептора епідермального фактора росту. Через мутацію рецептора може спотерігатися підвищення його активності. Панітумумаб, який складається з людських моноклональних антитіл IgG2, блокує мутовані рецептори епідермального фактора росту, тим самим перериваючи множинні сигнали про розподіл.

Амріта Гоял (Amrita Goyal) і Енн Блейз (Anne Blaes) з Університету Міннесоти розповіли про побічний ефект застосування панітумумабу. Пацієнтка віком 53 років, яка страждає від перстневидного раку апендикса з метастазами, надійшла до лікарні з кишковою непрохідністю. При огляді лікарі виявили виражену тріхомегалію, або подовження вій. З історії хвороби лікарі дізналися, що вісім місяців тому пацієнтка почала отримувати терапію панітумумаб з приводу раку апендикса, а сама пацієнтка на активний ріст вій звернула увагу пів року тому.

В цілому, такий побічний ефект інгібіторів рецептора епідермального фактора росту добре відомий. Вважається, що викликаний панітумумабом посилений ріст вій розвивається через пригнічення рецептора епідермального фактора росту у фолікулах вій. Зазвичай вії починають активно рости в перші кілька місяців приймання препарату, а з припиненням терапії їх ріст зупиняється.

Жінку виписали з лікарні після нехірургічного лікування кишкової непрохідності, лікування панітумумабом продовжилося. Через шість місяців вона померла від ускладнень пухлинного процесу.

Comments   

загрузка...