ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фактори, що впливають на коливання курсів валют

Велика Епоха

Курси валют постійно змінюються, і причин для цього є безліч. Завдяки інтернету кожен може стежити за цими змінами в будь-який зручний час. Наприклад, ввівши в пошуку запит "курси валют Ужгород", ви побачите у видачі сайт компанії KIT GROUP. На ньому завжди можна отримати актуальну інформацію про курси валют, а також знайти адресу надійного обмінного пункту в Ужгороді.

курс евро
курс евро

Що впливає на зміни курсів

Одним з основних факторів, що впливають на курси валют, є рішення центральних банків різних держав, які стосуються валют, що ними випускаються. Наприклад, в Японії у 2014 році центральний банк прийняв рішення про розширення програми стимулювання економіки країни. Це призвело до того, що єна ослабла стосовно долара на цілих 10%, оскільки для ринку рішення японського банку стало свідченням того, що грошова маса єни незабаром збільшиться.

кур валют
кур валют

Курс валюти зросте в тому випадку, якщо буде мати місце поліпшення макроекономічних показників країни. В іншому ж випадку курс буде падати. Подібна ситуація спостерігалася в США у 2014 році. За підсумками року виявилося, що роздрібні продажі в країні знизилися на 0,3%. Це призвело до зниження курсу долара стосовно інших валют.

Центральні банки держав можуть впливати на курси валют, використовуючи валютні інтервенції. Так називаються великі валютні операції, під час яких банки продають чи купують валюту на міжнародному ринку. В результаті проведення таких операцій курс національної валюти можна змінити в потрібну державі сторону.

Коливанню курсу зазнають такі основні світові валюти, як американський долар і євро. Головними факторами, що впливають на зміни їх курсів, є дії центральних банків держав і зміни їх економічних показників. Проте, сильні стрибки курсів для цих основних валют не характерні в силу їх статусу.

Курси валют деяких країн залежать від цін на нафту. Наприклад, економіки таких держав, як Росія і Венесуела, сильно залежать саме від нафти, від коливань вартості одного бареля. Відповідно, від вартості останнього будуть залежати і курси валют держав, які активно видобувають і продають нафту в величезних масштабах. На курси можуть впливати і валютні спекуляції, але в цьому випадку вплив зазвичай є короткочасним і не несе будь-яких серйозних наслідків.


* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.