Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сем Браунбек: Коли люди вільні, від цього виграє країна, виграє суспільство, виграє безпека

Понеділок, 2 листопада 2020 року

Китайські мусульмани читають Коран в мечеті на початку священного місяця Рамадан, повіт Таньчен, провінція Шаньдун, Китай. STR/AFP via Getty Images

На честь Міжнародного дня свободи віросповідання, який відзначали у світі 27 жовтня, ShareAmerica опублікувала інтерв'ю з Семом Браунбеком, послом США з питань міжнародної релігійної свободи.

«Сполучені Штати не будуть спостерігати з боку за релігійним гнобленням. Ми вийдемо на ринг і будемо боротися за тих, хто прагне здійснити свої права на свободу віросповідання або переконань. Це наш моральний обов'язок», — сказав Браунбек.

Сем Браунбек, посол США з питань міжнародної релігійної свободи виступає в Державному департаменті у Вашингтоні 21 червня 2019 року. Samira Bouaou/The Epoch Times

За словами посла, комуністичний режим Китаю оголосив війну вірі. Останнім часом в Китаї посилилося переслідування вірян практично всіх конфесій і у всіх регіонах країни.

«Ми ділимося повідомленнями про те, що китайська влада піддає в'язнів совісті насильницькому видалянню органів, в тому числі [прихильників] Фалуньгун, уйгурів, тибетських буддистів і християн. Це має стривожити совість кожного».

Практикувальники Фалуньгун демонструють сцену вилучення органів у своїх однодумців в Китаї/The Epoch Times

Він також згадав про репресії уйгурів у Сіньцзяні, втручанні в тибетську культуру і про те, що влада Китаю посилила репресії християн, закриваючи церкви і заарештовуючи вірян за їх мирні релігійні традиції.

«Там, де поважають свободу віросповідання, ростуть економічні можливості, підвищується безпека і процвітають люди», — зазначив посол.

Коли процвітає релігійна свобода, як вважає Браунбек, то вона вивільняє духовні ресурси нації, тоді відкриваються двері для великих економічних можливостей і досягнень. Якщо процвітає релігійна свобода, процвітають ідеї.

Китайські католики моляться під час різдвяної меси в соборі, Пекін, 24 грудня 2005 року. STR/AFP/Getty Images

«Логіка проста: коли люди вільні, від цього виграє країна, виграє суспільство, виграє безпека».

Як зазначив Браунбек, свобода віросповідання — це універсальне право людини, яке є однією з головних тем в наші дні. США і члени Міжнародного альянсу за свободу віросповідання або переконань зобов'язалися виступати як відкрито, так і в приватному порядку проти будь-яких порушень або посягань на свободу віросповідання.

«Альянс об'єднає могутні країни і залучить їх ресурси, щоб зупинити правопорушників і виступити на захист переслідуваних, беззахисних і вразливих».

Посол зазначив, що Трамп став першим лідером країни, який провів захід з питань свободи віросповідання на Генеральній асамблеї ООН у вересні 2019 року. У червні цього року Трамп підписав указ про свободу віросповідання.

Міжнародний альянс за свободу віросповідання або переконань створений в лютому 2020 року, і зараз в число учасників альянсу входять 31 країна.

1 жовтня цього року Браунбек виступив з промовою в Римі і запросив Святий Престол приєднатися до альянсу.

Посол також оголосив про третій саміт міністрів з питань свободи віросповідання, який відбудеться 16 і 17 листопада в Польщі. Минулого року саміт пройшов в Держдепартаменті США, в ньому брали участь представники не менше 106 країн.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...