Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер

Субота, 7 листопада 2020 року

Відвідувачі в масках сидять на відкритому патіо ресторану в Сан-Франциско. David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Команда дослідників з Інституту фізико-хімічних досліджень (RIKEN) і Університету Кобе використали суперкомп'ютер «Фугаку» (Fugaku), щоб змоделювати поширення вірусних частинок COVID-19 від заражених людей, повідомляє Forbes.

«Фугаку» — найшвидший суперкомп'ютер у світі, розроблений спільно з дослідним інститутом RIKEN і компанією Fujitsu. Дослідники з RIKEN і Університету Кобе за допомогою Фугаку показали поширення коронавірусу (вірусу КПК*) за обіднім столом.

Суперкомп'ютер змоделював викид і потік аерозольних часток, коли чотири людини сидять за одним столом і розмовляють без масок.

Перший висновок, до якого прийшли дослідники: важливу роль відіграє розташування людей за столом. Коли заражена людина розмовляє з сусідами за столом, людина навпроти вдихає в чотири рази більше аерозольних часток, ніж та, хто сидить по діагоналі від мовця.

Сусід, який сидить поруч із зараженим, піддається найбільшому ризику. Коли заражений повертає голову, щоб поговорити з ним, ця людина піддається впливу аерозольних часток в п'ять разів більше, ніж та, хто сидить навпроти.

Дослідження також має на увазі, що відвідувачі можуть знизити ризик, якщо не будуть знімати маски на обличчі під час розмови до подачі їжі і надінуть їх після того, як закінчать їсти.

Другий висновок японського дослідження: рівень вологості може впливати на поширення крапель. Вчені виявили, що при вологості повітря нижче 30% кількість аерозольних часток вдвічі більша, ніж при вологості вище 60%.

Тому дослідники вважають, що зволожувачі в приміщеннях можуть допомогти знизити ризик зараження.

Дослідники RIKEN раніше використовували суперкомп'ютер «Фугаку» для симуляції вірусної інфекції в поїздах, на робочих місцях і в класних кімнатах. Одним з примітних результатів моделювання виявилося те, що відкриття вікон в приміських поїздах може збільшити вентиляцію у два-три рази, знижуючи концентрацію мікробів у навколишньому середовищі.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Сотням тисяч китайців зробили щеплення неперевіреною вакциною проти COVID-19

Чому маски та миття рук не захистять від нової мутації коронавірусу

Головні причини успіху Тайваню в боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...