П'ятниця, Гру 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ватикан продовжив секретну угоду з Китаєм

Понеділок, 26 жовтня 2020 року

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф У. Chen Baizhou/The Epoch Times

Тайвань підкреслив стурбованість з приводу свободи віросповідання та прав людини після оголошення про продовження тимчасової угоди між Ватиканом і Китаєм про призначення єпископів.

«Святий Престол неодноразово публічно заявляв, що тимчасова угода з КНР стосується тільки пастирських справ і не порушує дипломатичних або політичних питань. Тайвань високо цінує це урочисте зобов'язання і підтримує тісні контакти зі Святим Престолом, висловлюючи нашу стурбованість і позицію », — йдеться в пресрелізі Міністерства закордонних справ Тайваню, опублікованому 22 жовтня.

Міністерство закордонних справ висловило надію, що угода «допоможе поліпшити ситуацію, яка погіршується з релігійною свободою» в Китаї.

Папа Франциск розмовляє з держсекретарем Ватикану кардиналом П'єтро Паролінем під час візиту Папи в кафедральному соборі Ліми, 21 січня 2018 року. Vincenzo Pinto/AFP/Getty Images

Як відзначило міністерство, ситуація зі свободою віросповідання і правами людини в Китаї продовжує погіршуватися, оскільки китайський уряд пригнічує «вірян, які чинять опір контролю Комуністичної партії Китаю (КПК)», і примушує єпископів приєднуватися до Китайської патріотичної католицької асоціації, яку контролює КПК.

«Ця так звана китаїзація релігії в КНР перетворилася на "націоналізацію релігії", яка відрізняється великою ідеологічною обробкою з боку КПК», — йдеться в заяві.

Оскільки компартія Китаю диктує, що слід робити у важливих питаннях, католики в країні «стикаються з серйозними перешкодами для своєї віри й совісті».

Міністерство попередило, що буде уважно стежити за подіями.

«Тайвань буде продовжувати розвивати співпрацю зі Святим Престолом і Католицькою церквою для спільного захисту основних цінностей свободи віросповідання та підтримки тих, хто зазнає переслідувань за їх віру».

Ватикан не розголошує зміст угоди, і, за чутками, умови залишаються незмінними: Святий Престол може призначити єпископа, якого рекомендує китайська влада і який є членом компартії, а китайська сторона погоджується з тим, що Папа має право вето.

Кардинал Йосип Чень, почесний єпископ Гонконгу, не вірить, що Пекін визнає право Папи накласти вето на призначення єпископа. Як вважає кардинал, Святий Престол в усьому йде на поступки, щоб догодити Пекіну.

Кардинал з Гонконгу Йосип Чень йде по площі Святого Петра після зустрічі, Ватикан, 6 березня 2013 року. ALBERTO PIZZOLI/AFP/Getty Images

«Чому Ватикан так нервує і хоче продовжити угоду? Він також заявив, що останні два роки все йде гладко, насправді це показуха. Як можна говорити, що все йде гладко, якщо ви навіть не призначили жодного єпископа? » — сказав кардинал в інтерв'ю.

«За цим має стояти політичний мотив. Ватикан і правда думає, що одного разу зможе побудувати дипломатичні відносини з Китаєм. Коли йдуть переговори, значить, є надія на встановлення офіційних відносин», — додав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...