Субота, Гру 5, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Посол Китаю погрожує Канаді, якщо та буде приймати біженців з Гонконгу

Понеділок, 19 жовтня 2020 року

Спецзагон затримує чоловіка, при операції проти учасників протесту, які беруть участь в мітингу проти нового закону «Про національну безпеку» в Гонконзі 1 липня 2020 року, у 23-у річницю передачі міста від Британії Китаю. Dale de la Rey/AFP via Getty Images

Китайський посол в Канаді Цун Пейу попередив в четвер канадський уряд, щоб він не надавав політичний притулок гонконзьким продемократичним протестувальникам, назвавши їх «жорстокими злочинцями» і заявивши, що цей крок може поставити під загрозу «здоров'я і безпеку» 300 тис. канадців, які живуть в Гонконгу, повідомляє The Globe and Mail.

На питання журналістів, чи не є це погрозою, Цун Пейу відповів:

«Якщо вам так завгодно».

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань назвав заяву китайського посла «абсолютно неприйнятною і тривожною».

«Я доручив Міністерству закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади викликати посла, щоб з усією визначеністю заявити, що Канада завжди буде виступати за права людини і права канадців в усьому світі», — йдеться в заяві міністра.

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань під час зустрічі з президентом Латвії в Ризі, 3 березня 2020 року. GINTS IVUSKANS/AFP via Getty Images

Лі Мейбао, голова Ванкуверського суспільства підтримки демократичного руху (VSSDM), сказала, що комуністичний режим КНР відкрито загрожує і залякує Канаду, а також втручається у внутрішні справи країни, пише Radio Free Asia.

«Вони зробили 300 тисяч канадців заручниками. Це виверт, спроба налякати нас. Китай втручається у внутрішні справи Канади, суне ніс навіть в процедуру прийняття біженців. Деспотична поведінка Китаю ясніше показала важке становище Гонконгу, тому наша організація закликає Оттаву якомога швидше ввести санкції проти чиновників Китаю і Гонконгу, які порушують права людини».

«Просто обурливо. Минулого року посол Китаю заявив, що канадці — прихильники вищості білої раси, — і це з країни, в якій затримані мільйон уйгурів. Тепер посол каже, що приймання Канадою гонконзьких біженців ставить під загрозу канадців в Гонконзі », — сказав Майкл Чонг, член палати громад Канади.

«Це ще один приклад деспотії з боку Китаю, слабка політика уряду Трюдо тільки підігріває зарозумілість китайської влади. Консервативна партія постійно закликає Оттаву зайняти жорстку позицію щодо Китаю, тільки так двоє канадців зможуть повернутися, а канадці за кордоном зможуть жити спокійно», — сказав Radio Free Asia депутат-консерватор П'єр Пуальевр.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...