П'ятниця, Лип 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Королева краси змінила професію і стала машиністом поїзда (ФОТО)

Понеділок, 16 листопада 2020 року

Індіанка Аршдіп Каур з міста Пенріт, Австралія, — колишня фіналістка місцевого конкурсу «Міс світу» і викладач за спеціальністю, несподівано для всіх вирішила стати машиністом поїзда. 27-річна дівчина задоволена своїм вибором і вважає його «одним з кращих рішень у житті», пише видання Daily Mail.

Аршдіп займалася викладацькою діяльністю і планувала влаштуватися лектором в університеті. Переглядаючи вакансії в газеті, вона натрапила на оголошення про набір стажистів у залізничну компанію Сіднея на посаду машиніста поїзда, що і зумовило її подальшу долю.

Батько дівчини займається транспортним бізнесом. Хоча Аршдіп виросла серед величезних вантажівок, вона ніколи навіть «в найсміливіших мріях» не планувала зв'язати свою кар'єру з транспортом.

«З дитинства батьки вчили мене, що чоловіки й жінки рівні, і немає нічого неможливого, якщо у вас є добрі наміри і ви багато працюєте для цього», — розповіла вона виданню.

Мабуть, настанови батьків не пропали даром, і Аршдіп подала заявку в залізничну компанію. До того ж дівчина любить зміну місць і рух, і нова робота якнайкраще відповідає цьому.

У березні 2021 року австралійка отримає кваліфікацію машиніста поїзда, а зараз проходить стажування. Її робочий день починається з реєстрації і підготовки поїздів до їх щоденних маршрутів. Потім вона веде склад від однієї станції до іншої, забезпечуючи плавність, своєчасність і безпеку поїздки.

«Мені найбільше подобається, коли маленькі діти махають мені, коли ми проїжджаємо повз, — каже Аршдіп. — Мені так приємно служити людям і підтримувати залізничний рух в Сіднеї».

У групі стажистів — дев'ять осіб, п'ять з яких жінки. У 2016 році жінки становили 8% серед кваліфікованих машиністів поїздів у Сіднеї. Сьогодні ця цифра зросла до 26%.

«Люди часто дивуються, коли дізнаються, що я водій поїзда. Але наша транспортна компанія старанно працює, щоб зламати гендерні стереотипи, — каже дівчина. — Всі наші тренери, менеджери, керівники й колеги дуже мене підтримують. Вони дають уявлення про цю професію завдяки своєму багаторічному досвіду».

На думку Аршдіп, жінки «повинні почати мислити нестандартно» і вибирати професію, що виходить за рамки загальноприйнятих, таких як догляд за хворими, викладання, косметологія.

«У залізничній галузі працюють бабусі, матері, моделі й кольорові жінки. Це не є табу, і немає нічого неможливого, якщо ви повністю віддаєтеся своїй професії».

Comments   

загрузка...