ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дизайнерка створює з дротів румунське мереживо, а з пляжних рушників — куртки (ФОТО)

Велика Епоха

Сплетене з проводів мереживо і шматки рушників — такі незвичайні матеріали використала для створення модного одягу молодий дизайнер Олександра Сіпа.

November 2019 :::: In Pieces. @bafcsm @1granary #bafcsm20 #dazedanddiscovered

Публикация от ALEXANDRA ȘIPA (@alexandrasipa)

Олександра Сіпа (Alexandra Sipa) родом із Румунії. Вона — випускниця Центрального коледжу мистецтва і дизайну імені Святого Мартіна, отримала ступінь бакалавра зі створення жіночого одягу і працює дизайнером у Великобританії. У її портфоліо — співпраця з такими будинками моди, як Balenciaga і Oscar de la Renta.

У 2020 році дівчина представила свою нову колекцію під назвою Romanian Camouflage, у якій використовуються непотрібні дроти, обрізки тканини і пляжні рушники.

5 year old me wouldn’t believe this! 2 looks from my CSM graduate collection, miniaturized for Barbie, featured in the VOGUE x Barbie Editorial for the September 2020 Issue. Thank you so much @pc_williams and @createdbydom for inviting me to be a part of this incredible project, alongside my brilliant classmate @miss_sohee! Thank you @sarahlouisegresty and @bafcsm for your constant support! ❤️ PHOTOGRAPHS BY METZ & RACINE. STYLING BY PC WILLIAMS. SET DESIGN BY PENNY MILLS. INTERIORS BY JESSICA DANCE. MAKEUP BY LUCY BRIDGE. HAIR BY LYNDELL MANSFIELD. ART DIRECTION BY DOM KELLY. CREATIVE PRODUCTION BY NICOLA BUTLER. #septemberissue @barbiestyle

Публикация от ALEXANDRA ȘIPA (@alexandrasipa)

Ідея проекту прийшла до Олександри, коли вона помітила, що всередині її поламаних навушників — різнокольорові дроти. Їй захотілося щось створити з них, і так з'явилася перше сукня. Дизайнер сплела її, ґрунтуючись на традиційній техніці бобінного мережива.

Робота над виробами починається з викрійки на основі: на ній викладаються частини одягу, які потім закріплюються у ключових точках шпильками. На багато елементів декору творця колекції надихнуло мистецтво румунського мережива.

Дизайнер зробила з дротів довгі сукні, сумочку у формі кулі, бюстгальтери та персні. Вона порівнює процес створення мережив із живописом, адже в ньому так само немає механічних і повторюваних рухів.

Вторсировину для проекту було куплено в лондонському центрі утилізації. Олександра стежила за тим, щоб їй не дісталися кабелі з таких потенційно небезпечних матеріалів, як скловолокно. А для пошиття куртки і пальто дівчина придбала у благодійному магазині рушники, які пустила на тканину.

COUTURE KITSCH

Публикация от ALEXANDRA ȘIPA (@alexandrasipa)

Як пояснює Олександра Сіпа, на своїй батьківщині в місті Бакеу вона часто спостерігала дбайливе ставлення до речей і їхнє багаторазове використання. Жінки намагаються шикарно вдягтися, навіть йдучи до супермаркету, але вдома повторно ремонтують найпростіші речі.

Вона також додає, що отримання диплома дизайнера-модельєра коштує дуже дорого. Тому використання вживаних матеріалів — гарний спосіб для студентів заощадити і водночас застосувати в роботі новаторські прийоми.

Читайте далі:

Гігант індустрії моди H&M припиняє відносини з китайським постачальником через використання ним примусової праці

Колекція одягу з покинутих наметів підкорює світ моди

Природність у сучасному одязі або чому відео COS такі атмосферні