Неділя, Бер 7, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

8 місяців по тому походження COVID-19 залишається загадкою. Через потурання ВООЗ чи компартії Китаю?

Понеділок, 9 листопада 2020 року

Тедрос Аданом Гебреісус, Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (зліва), обмінюється рукостисканням з головою Китаю Сі Цзіньпіном перед зустріччю в Будинку народних зібрань в Пекіні, Китай, 28 січня 2020 року. Naohiko Hatta - Pool/Getty Images

Минуло вже вісім місяців з початку пандемії вірусу КПК* (COVID-19), який забрав життя понад мільйон людей, проте походження вірусу як і раніше залишається загадкою.

В середині лютого, коли світ ще плекав помилкові надії на те, що новий коронавірус можна стримати, група Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) прибула в Пекін з метою знайти джерело вірусу і зрозуміти, як його зупинити, як лікувати і як запобігти подібним епідеміям, пише The New York Times.

У той час члени групи не знали, що їм взагалі не дозволять розслідувати походження коронавірусу. Керівництво ВООЗ пішло на поступки Комуністичній партії Китаю (КПК): вони не будуть ставити під сумнів початкові заходи реагування Китаю і навіть не відвідають ринок диких тварин в Ухані.

Група з реагування на надзвичайні ситуації залишає закритий гуртовий ринок «Хуанань», місто Ухань, провінція Хубей, 11 січня 2020 року. NOEL CELIS/AFP via Getty Images

Одночасно ВООЗ поширювала помилкову і суперечливу інформацію про ризик поширення коронавірусу від безсимптомних носіїв. Експерти організації не поспішали визнати, що вірус може передаватися повітрям. Високопоставлені чиновники охорони здоров'я, керуючись політичними і економічними, а не науковими мотивами, як і раніше радили подорожувати, йдеться в статті.

Публічні вихваляння і тихі поступки ВООЗ комуністичному режиму Китаю побічно допомогли Пекіну «вибілити» ранні невдачі в боротьбі зі спалахом епідемії, що розчарувало багатьох прихильників організації.

Посол США Ендрю Бремберг закликав генерального директора ВООЗ припинити хвалити керівництво КПК, попередивши, що той ставить під загрозу «свою особисту репутацію і репутацію організації».

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус проводить пресконференцію по ситуації з COVID-19 в штаб-квартирі ВООЗ, Женева, 24 лютого 2020 року. FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

Нещодавно влада компартії Китаю затвердила список слідчих. Але натомість ВООЗ погодилася, що ключові складові розслідування — про перших пацієнтів у Китаї і ролі Уханського ринку в епідемії — очолять китайські вчені, згідно з документами, отриманими The New York Times.

У документах, які не були оприлюднені, зазначено, що експерти ВООЗ вивчать і «доповнять, а не повторять» дослідження китайської сторони.

Організація відмовилася розкрити деталі переговорів з Пекіном і не надала державам-членам документи про умови розслідування.

«На жаль, це перетворилося в політичне розслідування, — сказав Ван Ліньфа, австралійський вірусолог з Сінгапуру, який допоміг визначити кажанів, як переносників першого коронавірусу SARS. — Все, що вони роблять, — це формальність».

Жінка в масці, Париж, 11 травня 2020 року. Philippe Lopez/AFP via Getty Images

Зведення змісту документів показує, що розслідування буде проходити в два етапи. Перший етап — пошук перших пацієнтів за допомогою записів у лікарнях і опитування людей, які лікувалися від вірусу в грудні. Відповідно до зведення, група також розслідує, які дикі тварини продавалися на ринку в Ухані, і простежить за ланцюжком постачань.

ВООЗ погодилася, що цей етап очолять китайські вчені, а сторонні слідчі перевірятимуть їх роботу віддалено.

На другому етапі міжнародні експерти будуть працювати з китайськими колегами, щоб знайти вірус серед тварин-господарів і можливого проміжного господаря.

Дата поїздки ще не призначена, хоча дипломати кажуть, що і влада КПК, і ВООЗ, схоже, чекають закінчення виборів у США.

ВООЗ також запросила експертів для місії. Сполучені Штати рекомендували трьох державних вчених. За словами високопоставленого чиновника США, ніхто з них не потрапив до групи.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Чому не проходять довготривалі симптоми після одужання COVID-19, — дослідження

Як вірус COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер (ВІДЕО)

При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Сотням тисяч китайців зробили щеплення неперевіреною вакциною проти COVID-19

Comments   

загрузка...