Четвер, Лип 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чому не проходять довготривалі симптоми після одужання COVID-19, — дослідження

П'ятниця, 6 листопада 2020 року

Медичні працівники в масках і засобах індивідуального захисту завантажують пацієнта в машину швидкої допомоги в Андовері, штат Нью-Джерсі, 16 квітня 2020 року. Eduardo Munoz Alvarez/Getty Images

Майже через рік після початку пандемії вірусу КПК* (COVID-19), вчені й лікарі виявили незвичайне явище: багато пацієнтів, зокрема молоді, яким ніколи не була потрібна госпіталізація, довгий час страждають від симптомів хвороби, пише The Wall Street Journal.

У багатьох людей ознаки захворювання з'являються через кілька тижнів або місяців після того, як вони повинні були одужати.

Часто виникають нові загадкові ускладнення, які можуть впливати на весь організм, такі як сильна втома, проблеми зі сприйняттям і провали пам'яті, шлункові розлади, порушення серцевого ритму, головні болі, запаморочення, коливання артеріального тиску і навіть випадіння волосся.

Зображення, отримане за допомогою скануючого електронного мікроскопа, показує новий коронавірус, що викликає захворювання COVID-19. Вірус, взятий у пацієнта в США, виникає на поверхні клітин, створених в лабораторії. BSIP/Universal Images Group via Getty Images

У лікарів викликає подив те, що більшість таких випадків зустрічається серед пацієнтів, чия хвороба протікала не у важкій формі. Це суперечить припущенню про те, що пацієнти з легкою формою коронавірусу одужують за два тижні.

«Зазвичай стійкі симптоми частіше спостерігаються у пацієнтів з важким захворюванням, але у випадку з COVID зовсім не так», — сказала Тріша Грінхалг, професор Оксфордського університету.

За її словами, у багатьох таких пацієнтів хвороба проходила відносно легко, але такі симптоми, як провали в пам'яті і прискорене серцебиття, іноді тривали місяцями.

У жовтні Національні інститути здоров'я США додали опис подібних випадків у рекомендації з лікування коронавірусу, заявивши, що лікарі повідомляють про довгострокові симптоми і розлади, пов'язані з COVID-19, у пацієнтів з легкою формою захворювання.

Жінка в захисній масці проходить під ліхтарями в районі Сімен в Тайбеї під час Нового року за місячним календарем, 30 січня 2020 року. SAM YEH/AFP via Getty Images

Оцінки кількості заражених з тривалими симптомами значно різняться. Недавнє опитування понад 4000 пацієнтів з коронавірусом показало, що близько 10% людей у віці від 18 до 49 років усе ще страждають від симптомів через чотири тижні після того, як захворіли. У 4,5% людей різного віку симптоми тривали понад вісім тижнів, а у 2,3% — більш як 12 тижнів. Дослідження ще не пройшло рецензування.

Інше попереднє дослідження в основному не госпіталізованих хворих з коронавірусом показало, що через 90 днів приблизно у 25% хворих як і раніше зберігався хоча б один симптом.

Згідно з європейським дослідженням, близько однієї третини з 1837 не госпіталізованих пацієнтів повідомили, що вони потребували доглядальниці через три місяці після появи симптомів.

У COVID-19 є ще одна особливість. За словами лікарів, хоча хвороба починається в легенях, вона часто вражає інші частини організму, в тому числі серце, нирки, травну і нервову системи.

«Я не зустрічав жодного захворювання, яке, як COVID, по-різному вражало б безліч систем органів», — сказав Чень Цзицзянь, директор Медичного центру допомоги після COVID-19 в системі охорони здоров'я «Маунт-Сінай».

Покупці тримать відстань в якості запобіжного соціального дистанціювання на тлі побоювань з приводу коронавірусу COVID-19, стоячи в черзі біля супермаркету в Манілі, 17 березня 2020 року. Maria Tan/AFP/Getty

Експерт Центру Джона Хопкінса: вірус всюди

На початку пандемії в США люди могли відстежити вірус по числу заражених: на багатолюдному заводі, в неблагополучному будинку для літніх людей і галасливому барі, пише The New York Times. Однак тепер випадків зараження так багато і в багатьох місцях, що люди приходять до лякаючого висновку: вони поняття не мають, де поширюється вірус.

«Схоже, що він всюди», — сказала Крістал Вотсон, старший науковий співробітник Центру з безпеки в галузі охорони здоров'я ім. Джона Хопкінса.

За підрахунками Вотсон, стає складно відстежити випадки зараження COVID-19, коли показник поширення вірусу становить більш ніж 10 випадків на 100 тис. осіб.

У деяких найбільш постраждалих районах США вірус поширюється в 10-20 разів швидше, і навіть чиновники охорони здоров'я майже відмовилися від спроб з'ясувати, хто кому передає вірус.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Як вірус COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер (ВІДЕО)

При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Сотням тисяч китайців зробили щеплення неперевіреною вакциною проти COVID-19

Чому маски та миття рук не захистять від нової мутації коронавірусу

Comments   

загрузка...