ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Хворі на COVID-19 у Північній Кореї потрапляють до таборів, де вмирають від голоду, повідомляють активісти

Велика Епоха
Дівчинка у традиційній сукні ханбок стоїть біля військового паркану і дивиться в сторону Північної Кореї, в парку Імджінгак, на південь від військової демаркаційної лінії і демілітаризованої зони (ДМЗ), що розділяє Північну і Південну Корею 19 лютого 2015 року. ED JONES/AFP/Getty Images

Від початку пандемії Північна Корея неодноразово заявляла, що в країні немає жодного випадку захворювання вірусом КПК* (COVID-19).

Однак численні неперевірені повідомлення, надані анонімними джерелами в Північній Кореї, вказують, що в країні хворі потрапляють до таборів, де вмирають від голоду, розповідає South China Morning Post.

За словами Тіма Петерса, християнського активіста і керівника некомерційної організації Helping Hands Korea в Сеулі, джерела в Північній Кореї повідомили про «карантинні табори», що побудовані в містах біля кордону з Китаєм, де відсутність медичної допомоги і голод — звичайне явище.

Офіцер громадської безпеки червоним прапорцем зупиняє таксі для дезінфекції в рамках профілактичних заходів проти коронавірусу COVID-19 на дорозі біля в'їзду в Вонсан, провінція Канвондо, 29 жовтня 2020 року. KIM WON JIN/AFP via Getty Images

Уряд Північної Кореї або зовсім не надає їжу чи ліки, або надає, але дуже мало, тому життя пацієнтів у таборах залежать від їхніх рідних, яким доводиться самим приносити до табору все необхідне, каже Петерс.

Він також додав, що, відповідно до джерел, багато людей у цих таборах померло не тільки від коронавірусу, але й від голоду. Повідомлення про відсутність їжі та ліків — це розповіді тих, хто вижив у тюремних таборах Північної Кореї.

«Загалом, я вважаю, що ситуація з COVID-19 у Північній Кореї дуже серйозна», — сказав Петерс.

Північнокорейський солдат йде уздовж прикордонного паркану північнокорейського міста Сінийджу напроти китайського прикордонного міста Даньдун в північно-східній провінції Китаю Ляонін, 10 січня 2018 року. CHANDAN KHANNA/AFP/Getty Images

Девід Лі, пастор, який працює з північнокорейськими перебіжчиками в Сеулі, розповів, що людей із симптомами «змушують жити в ізоляції або забивають двері в будинках без їжі та іншої підтримки і залишають вмирати».

Пастор сказав, що у влади Північної Кореї можливості відстеження вірусу в країні обмежені.

«У них немає відповідних наборів для тестування», — сказав він.

Як розповів анонімний південнокорейський правозахисник, він дізнався, що за наказом влади нещодавно спалили декілька тіл, виявивши ймовірний випадок зараження.

«Центральні органи контролю приїхали з Пхеньяна і спалили всі тіла, — поділився активіст, який отримав інформацію від північнокорейського дисидента. — Жителі дуже стривожені».

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Читайте далі:

8 місяців по тому походження COVID-19 залишається загадкою. Через потурання ВООЗ чи компартії Китаю?

Чому не проходять довготривалі симптоми після одужання COVID-19, — дослідження

Як вірус COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер (ВІДЕО)

При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби