ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зупинити масові вбивства людей заради органів — мета нового законопроєкту в США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сенатор Том Коттон виступає на слуханнях у Вашингтоні 5 травня 2020 року. Andrew Harnik/Pool/AFP via Getty Images

Для чого необхідний новий законопроєкт?

15 грудня сенатор-республіканець Том Коттон разом з членами Палати представників, серед яких республіканець Кріс Сміт і демократ Томас Суоцці, представили Сенату і Палаті представників законопроєкт про припинення примусового видаляння органів.

Законопроєкт спрямований на те, щоб зупинити звірячий злочин Комуністичної партії Китаю (КПК) — насильницьке видаляння органів у в'язнів совісті. Документ також передбачає санкції проти правопорушників.

Китайські активісти інсценують незаконний акт оплати людських органів під час акції протесту, Вашингтон, округ Колумбія. 19 квітня 2006 року. Jim Watson/AFP/Getty Images

За даними Незалежного трибуналу, китайські лікарі видаляють органи у в'язнів (іноді у живих) у тюремних таборах Китаю для продажу. І обіг становить мільярд доларів США на рік, — говориться в заяві на офіційному сайті сенатора Тома Коттона.

«З'являється все більше свідчень того, що Комуністична партія Китаю продовжує видаляння органів у в'язнів і представників китайських релігійних груп.

Цей законопроєкт буде виявляти й карати членів КПК, причетних до насильницького видаляння органів. Час притягнути Пекін до відповідальності за ці жахливі дії», — сказав Коттон.

Про що говорить новий закон?

У разі прийняття, законопроєкт надасть уряду США право відмовляти у видачі паспортів або відкликати їх у покупців органів.

Крім того, закон зобов'яже Держдепартамент США щорічно повідомляти про примусове видаляння органів у закордонних країнах. Повинні бути вказані іноземні чиновники й організації, відповідальні за насильницьке видаляння органів.

Перша центральна лікарня міста Тяньцзінь, де знаходиться Центр трансплантації органів/The Epoch Times

В окремому звіті держсекретареві також необхідно надати інформацію про установи в США, де готують хірургів-трансплантологів, пов'язаних з такими іноземними організаціями.

Законопроєкт забороняє експорт з США пристроїв, призначених для операцій з трансплантації органів цим іноземним організаціям.

Нарешті, законопроєкт також дає президенту повноваження вводити санкції проти іноземних чиновників і організацій, які займаються або підтримують насильницьке видаляння органів.

Конгресмен-республіканець Кріс Сміт виступає на пресконференції в Капітолії США у Вашингтоні, 27 січня 2015 року. Win McNamee/Getty Images

Глобальні заходи

«Видаляння органів — це варварський, нелюдський і кричущий вчинок світового значення.

Міжнародні злочинні угруповання з торгівлі людьми, терористичні організації, спекулянти й навіть уряди — зокрема, комуністичний режим Китаю — вбивають невинних людей і продають їх органи для отримання прибутку», — говорить член Палати представників Кріс Сміт.

«Глобальна проблема вимагає глобальних заходів у відповідь».

Сміт пояснив, що Державний департамент буде виявляти й викривати тих, хто отримує і торгує органами вразливих верств населення, таких як політичні в'язні або меншини.

«Законопроєкт допоможе пролити більше світла на ці страхітливі дії, розкриє імена жорстоких злочинців і, в підсумку, допоможе покласти край цьому страшному порушенню прав людини», — зазначив політик.

Демократ Том Суоцці заявив, що «члени Комуністичної партії Китаю повинні нести відповідальність за ці дії, що не піддаються опису».

«У нашому світі немає місця насильницькому видалянню органів», — додав він.

Злочинне видаляння органів під керівництвом КПК вперше розкрито у 2006 році. З того часу міжнародне співтовариство не припиняє розслідування.

У березні 2020 року Незалежний народний трибунал в Лондоні після розслідування прийшов до висновку: в Китаї багато років «в значних масштабах» насильно видаляють органи, причому практикувальники Фалуньгун — «основне джерело» людських органів.

Джерело: The Epoch Times