ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЦРУ приховало втручання китайської компартії у вибори президента США

Велика Епоха
Джон Реткліфф під час слухань щодо висунення кандидатів у сенатський комітет з розвідки в будівлі Сенату США імені Дірксена на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 5 травня 2020 року. Gabriella Demczuk-Pool/Getty Images

За оцінкою Джона Реткліфф, директора Національної розвідки США, Комуністична партія Китаю (КПК) втрутилася у президентські вибори 2020 року.

У листі Конгресу США він стверджує, що керівництво ЦРУ приховало цю інформацію.

Посилаючись на звіт аналітика-омбудсмена розвідувального співтовариства Баррі Зулауфа, Реткліфф сказав, що деякі аналітики неохоче називають дії КПК втручанням у вибори, оскільки вони незгодні з політикою Дональда Трампа.

Президент США Дональд Трамп сідає на борт літака Air Force One перед вильотом з об'єднаної авіабази Ендрюс в штаті Меріленд 12 грудня 2020 року. BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Image

Як виявив Зулауфа, керівництво ЦРУ вжило заходів, щоб змусити аналітиків, які вважають, що у вибори втрутилася китайська сторона, відмовитися від цієї точки зору.

У листі Реткліфф повідомляє, що «на підставі всіх доступних джерел інформації», «незалежно від політичних міркувань або надмірного тиску» можна зробити висновок, що «Китайська Народна Республіка прагнула вплинути на федеральні вибори в США у 2020 році».

Звіт Зулауфа передали в Конгрес 7 січня разом зі звітом розвідувального співтовариства про втручання у вибори 2020 року.

Згідно з аналізом Зулауфа, аналітики застосовували різні стандарти, коли повідомляли про втручання у процес виборів. Вони називали дії Росії «явним втручанням у вибори», проте не поспішали робити те ж саме щодо Китаю.

Він підкреслив, що така поведінка порушує стандарти аналізу, на які не повинні впливати політичні уподобання.

Ні в звіті Зулауфа, ні в листі Реткліффа немає подробиць про втручання КПК у вибори.

3 грудня Реткліфф опублікував статтю в The Wall Street Journal, в якій підкреслив, що КПК «є сьогодні найбільшою загрозою для Америки, а також для демократії і свободи в усьому світі з часів Другої світової війни».

«Завдання нашого покоління — протистояти спробам Пекіна змінити світ і панувати над світом».

Джерело: The Epoch Times