ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сенат США не розглядатиме питання про імпічмент Трампа (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сенат США не розглядатиме питання про імпічмент Трампа (ВІДЕО)

Лідер більшості в сенаті США Мітч Макконнелл сказав, що другий розгляд питання про імпічмент Дональда Трампа не зможе завершитися до інавгурації Джо Байдена, яку запланували на 20 січня.

Своєю заявою він формально відхилив заклики повернути сенат раніше, щоб розглянути питання. Зараз той на канікулах до 19 січня. Раніше нижня палата Конгресу США, де більшість мають демократи, проголосувала за початок процедури імпічменту, звинувативши президента в провокуванні бунтівних настроїв, які призвели до насильства в Капітолії 6 січня.

Макконнелл написав у письмовій заяві: «З огляду на правила, процедури й прецеденти в сенаті щодо розгляду питань імпічменту немає жодних шансів провести чесне розслідування до того, як наступного тижня Байден складе присягу. У сенаті імпічмент розглядали тричі. І це тривало 83, 37 і 21 день відповідно».

У нижній палаті за імпічмент проголосувало 232 законодавці. Серед них майже всі демократи й 10 республіканців. 197 виступило проти. Вони також сказали, що прагнення оголосити Трампу імпічмент ще більше розколе країну на два табори.

Деякі ЗМІ, законодавці та колишні держпосадовці звинуватили Трампа в тому, що під час вирішального засідання в Конгресі до будівлі ввірвалися протестувальники. Унаслідок хаосу загинуло п’ятеро людей, зокрема й поліціянт. Десятки правоохоронців було поранено.

Коли невелика група агресивних людей почала вриватися до будівлі, Трамп ще виступав перед людьми, що зібралися на мирну акцію протесту проти результатів виборів. У промові він повторив свої звинувачення щодо фальсифікації виборів, а також висловив невдоволення ЗМІ та кількома законодавцями. І хоча він надихав своїх прихильників домагатися того, щоб їхні голоси було почуто, але наполягав, що протест повинен бути мирним.

Незабаром після початку заворушень президент став публікувати у твіттері заклики відмовитися від насильства, не порушувати закону й поважати правоохоронців. Пізніше у відеозвернені попросив людей іти додому.

Після інциденту Трамп засудив насильство й сказав, що «демонстранти, які проникли до Капітолія, осквернили трон американської демократії».