ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кнопка самознищення на шоломах перетворює китайських солдатів в армію смертників

Велика Епоха
Жінка-солдат Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) проходить військову підготовку в горах Паміру в Кашгарі, регіон Сіньцзян на північному заході Китаю, 4 січня 2021 року. STR/AFP via Getty Images

Кнопка самознищення

Комуністична партія Китаю (КПК) споряджає своїх солдатів в Тибеті новими шоломами з кнопкою самознищення, яка детонує встановлену в них бомбу.

«У командному центрі батальйону або бригади командир на далекій відстані спостерігає за солдатом через навігаційну систему.

Командир може активувати функцію самознищення шолома солдата, якщо не зможе зв'язатися з ним», — повідомляє державне ЗМІ China Observer 27 грудня.

Солдати можуть і самі натискати кнопку.

«Якщо солдат серйозно поранений і не хоче потрапити в полон, він може сам активувати функцію самознищення. Це збереже його гідність, а також перешкодить супротивнику отримати цю систему», — йдеться в повідомленні.

Солдат Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) бере участь у військових навчаннях в горах Паміру в Кашгарі, регіон Сіньцзян на північному заході Китаю, 4 січня 2021 року. STR/AFP via Getty Images

Бойова система для солдатів

Новий шолом — частина так званої «індивідуальною цифрової бойової системи для солдатів». Цими шоломами влади оснащує війська в Тибеті, які недавно брали участь у військових конфліктах з індійською армією на спірній території в області Ладакх, на кордоні між Китаєм і Індією.

У систему входять антена та бомба, багатофункціональні окуляри нічного бачення і цифрова панель управління, яка одягається на руку.

Згідно з повідомленням, після установки цієї системи солдати можуть спілкуватися з командиром батальйону в командному центрі по радіо.

При цьому командир спостерігає за обстановкою на передовій, переглядаючи відео, яке записала камера, поміщена в куртку солдата.

У статті також йдеться про те, що, переглянувши відзнятий матеріал, командир може віддати наказ відкрити вогонь по індійськім військовим. Також солдати можуть активувати кнопку і підірвати бомбу в шоломі під час наближення до супротивника.

Ця система забезпечить перемогу китайській стороні в будь-якому потенційному конфлікті з індійською армією, відзначається в статті.

Колона індійської армії з підкріпленням і припасами їде в сторону Леха, по шосе на кордоні з Китаєм, Гагангір, Індія 2 вересня 2020 року. Yawar Nazir/Getty Images

В майбутньому цією системою будуть оснащені бійці в загонах спецпідрозділу, піхоти, а також в артилерійських, авіаційних і бронетанкових підрозділів.

Через кілька годин після публікації статті в China Observer матеріал відредагували: зміст про закладену бомбу і напади в дусі смертників були видалені.

Однак вихідну статтю зберегли інші сайти.

Навіщо потрібні такі шоломи?

Як зазначає експерт по Китаю Тан Цзінюань, це нове обладнання доводить, що Народно-визвольній армії Китаю (НВАК) важко керувати своїми солдатами. НВАК вдається до настільки крайніх методів, намагаючись домогтися того, щоб солдати не покидали свої пости і повністю підкорялися командирам.

Солдат НВАК стоїть на варті біля входу в штаб-квартиру гарнізону НВАК в Гонконзі, 29 серпня 2014 року. Alex Ogle/AFP/Getty Images

З 2018 року режим компартії Китаю піддає дезертирів суворим покаранням: забороняє користуватися громадським транспортом, відвідувати навчальні заняття, вести бізнес, працювати на державних посадах і подавати заяву про видачу паспорта.

«Тепер, одягнувши шоломи, солдати НВАК змушені боротися. В іншому випадку їх вб'є командир», — сказав Тан Цзінюань.

Джерело: The Epoch Times