ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

76% пацієнтів з COVID-19 виявляють симптоми навіть через пів року після одужання

Велика Епоха
Медпрацівники беруть зразки мазків у жителів після нового спалаху коронавірусу в Шіцзячжуані, провінція Хебей на півночі Китаю, 6 січня 2021 року. STR/CNS/ AFP via Getty Images

Недавнє дослідження, опубліковане 9 січня в медичному журналі The Lancet, показало, що у 76% пацієнтів з вірусом КПК* (COVID-19) через шість місяців після виписки ще проявляється хоча б один симптом хвороби.

За даними дослідження, серед 1733 учасників 1172 потребували кисневої терапії під час лікування в лікарні. Середній вік пацієнтів — 57 років, з них 52% — чоловіки й 48% — жінки. Їх виписали з лікарні в період з 7 січня по 29 травня 2020 року.

Медичний персонал в захисному одязі прибув з пацієнтом в лікарню Уханського товариства Червоного Хреста, 25 січня 2020 року. HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

76% пацієнтів повідомили дослідникам принаймні про один симптом. У 63% опитаних відзначалися втома або м'язова слабкість, 26% страждали від порушення сну, а 23% відчували тривогу або депресію.

Психологічні проблеми виявлялися більше у жінок, ніж у чоловіків.

Дослідження також показало: чим важчий стан пацієнта під час госпіталізації, тим вища ймовірність порушення функції легень.

У пацієнтів, які вдавалися до ШВЛ і кисневої терапії, порушення легеневої функції спостерігалося у 56% і 29% відповідно. Серед тих, хто не потребував кисневої терапії, пошкодження легенів виявлено у 22%.

У деяких респондентів також виявилися проблеми з іншими органами. Приблизно у 13% пацієнтів на момент госпіталізації нирки працювали нормально, проте при подальшому обстеженні з'явилися симптоми порушення функції нирок.

Крім того, через шість місяців після зараження COVID-19 рівень нейтралізувальних антитіл виявився на 52,5% нижче, ніж під час зараження. Автори дослідження попереджають про ризик повторного зараження.

У дослідженні брали участь експерти з лікарні «Цзіньінтань» в Ухані, пекінської Лікарні китайсько-японської дружби, Національного центру респіраторної медицини та Інституту патогенної біології при Китайській академії медичних наук.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.